Nielegalne automaty do gier zabezpieczone przez funkcjonariuszy Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego

Funkcjonariusze lubuskiej administracji skarbowej i policji zatrzymali 13 nielegalnych automatów do gier hazardowych, tzw. jednorękich bandytów.

Wyważenie drzwi do pomieszczeń pubu, w którym odbywały się niezgodne z prawem gry, poprzedziło drobiazgowe rozpoznanie terenu akcji.

21 grudnia br. funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego (LUCS) w Gorzowie Wlkp. wraz z lubuską Policją, po siłowym sforsowaniu drzwi do pomieszczeń po dawnym lokalu gastronomicznym zlokalizowanym na terenie jednej z miejscowości w północnej części naszego woj., zabezpieczyli 13 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz niewielką ilość amfetaminy. Narkotyki zabezpieczyli policjanci, a nielegalne automaty zostały zatrzymane i przewiezione do magazynu LUCS. Miejsce to od pewnego czasu było na celowniku obu służb. Funkcjonariusze celno-skarbowi na miejscu zdarzenia przeprowadzili symulacje gry na automatach, by potwierdzić, że są to urządzenia, na eksploatację których wymagane jest posiadanie stosownej koncesji. Na kontrolowane miejsce takiego pozwolenia nigdy nie wydano.

Dalsze dochodzenie wykaże, jaki był krąg osób zaangażowanych w zakazany proceder. Może im grozić za to kara nawet 100 tys. zł od każdego automatu.

Od 1 kwietnia br. wyłącznym organizatorem gier hazardowych poza kasynami jest jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, wykonywająca monopol w tym zakresie.

Share

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA

   
   Reklama 6

   zapytaj o cenę
   kontakt@estrzelce.pl
   
   Reklama 7

   zapytaj o cenę
   kontakt@estrzelce.pl
   
   Reklama 8

   zapytaj o cenę
   kontakt@estrzelce.pl
   
   Reklama 9

   zapytaj o cenę
   kontakt@estrzelce.pl
   
   Reklama 10

   zapytaj o cenę
   kontakt@estrzelce.pl
   
   Reklama 11

   zapytaj o cenę
   kontakt@estrzelce.pl