USUS

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej lub hybrydowej w Gorzowie Wielkopolskim i czemu warto się na to zdecydować?

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej lub hybrydowej w Gorzowie Wielkopolskim i czemu warto się na to zdecydować?

Praca zdalna jest coraz chętniej wybierana zarówno przez gorzowskich pracowników, jak i przez lokalnych pracodawców. Dla tych pierwszych oznacza możliwość oszczędzania czasu przeznaczonego na codzienny dojazd do pracy oraz związanych z tym kosztów. Dla drugich to szansa na zmniejszenie zużycia mediów czy nawet na zrezygnowanie z wynajmu części pomieszczeń biurowych, a także większa szansa na znalezienie właściwych pracowników z dowolnego regionu Polski.

Również praca hybrydowa cieszy się powodzeniem, z podobnych powodów. Jakie są plusy i minusy takiego trybu pracy? Czy w Gorzowie można znaleźć dobrą pracę zdalną lub hybrydową i czy to właściwa opcja dla mieszkańców Strzelców Krajeńskich?

Czy jesteś gotów do wykonywania pracy zdalnej?

Na początku warto zastanowić się, czy wiesz, z czym związana jest praca zdalna lub hybrydowa. Przede wszystkim musisz posiadać w domu odpowiednie narzędzia: osobne pomieszczenie, w którym będziesz mógł bez problemu wykonywać swoje obowiązki, ergonomiczne biurko i krzesło, dostosowane do wielogodzinnego użytkowania, a także szybki Internet.

Ważne są również cechy osobiste: do pracy zdalnej nadają się osoby doskonale zorganizowane, umiejące samodzielnie zarządzać swoim czasem pracy. Nie jest to również tryb odpowiedni dla ekstrawertyka, który dla dobrego samopoczucia potrzebuje nieustannego kontaktu z ludźmi.

Korzyści z pracy zdalnej lub hybrydowej

Główną korzyścią pracy w trybie zdalnym lub hybrydowym, jest związana z nią oszczędność – tak czasu, jak i pieniędzy. Czasu – ponieważ nie musisz wsiadać w samochód czy autobus i stać w korkach dwa razy dziennie, jak również specjalnie przygotowywać się do wyjścia (ubieranie się czy makijaż bywają czasochłonne). Pieniędzy – ponieważ nie płacisz za benzynę czy za bilet (albo płacisz, ale nie tak dużo – w przypadku pracy hybrydowej, gdy część czasu pracy spędzasz w biurze a część w domu).

Ponadto praca zdalna daje ci większą elastyczność – często jest możliwość wyjścia w trakcie dnia w celu załatwienia spraw urzędowych czy odbycia wizyty lekarskiej, a brakujące godziny można po prostu odpracować później – nie trzeba specjalnie w tym celu brać urlopu, o ile taką opcję umożliwi nam pracodawca.

Wyzwania i trudności związane z pracą zdalną

Oczywiście wszystko ma swoje dobre i złe strony. W licznych badaniach prowadzonych nad pracą zdalną, osoby ją wykonujące wskazywały na poczucie izolacji jako jeden z głównych problemów, jakich doświadczali podczas home office. Brak interakcji z zespołem oznacza rozluźnienie relacji międzyludzkich – a przecież to właśnie w miejscu pracy nawiązujemy większość przyjaźni. Przedłużająca się praca zdalna grozi więc samotnością.

Przeszkadzać może również brak wyznaczonego miejsca do pracy – często pracownik dzieli swoją przestrzeń z innymi domownikami, a za biurko musi wystarczyć mu kuchenny stół czy inny, nieprzystosowany do tego celu mebel. Wiąże się to zarówno z dolegliwościami zdrowotnymi, wynikającymi z nieprawidłowej postawy, jak i z rosnącym poziomem frustracji.

Gdzie szukać pracy zdalnej lub hybrydowej w Gorzowie Wielkopolskim?

Mieszkasz w Strzelcach Krajeńskich i uważasz, że praca zdalna lub hybrydowa ma jednak więcej plusów lub minusów? Poszukaj jej wśród gorzowskich pracodawców na Gowork.pl. Wystarczy zaznaczyć odpowiedni filtr w wynikach wyszukiwania.

Co więcej, nie musisz ograniczać się do samego Gorzowa czy okolic – pracę zdalną bardzo często można wykonywać z dowolnego miejsca w kraju, a nawet na świecie – wystarczy dostęp do Internetu. Przeszukaj więc również oferty z całej Polski. Oczywiście nie dotyczy to pracy hybrydowej, która wymaga pokazywania się w biurze np. w określone dni tygodnia lub w systemie tydzień na tydzień.

FSD#

UM Strzelce Kraj

Facebook

Co w ćwierka w okolicy...

Wiadomości z województwa

Filter by Category
Sort by
sierpień 02, 2023

Będą nowe ścieżki rowerowe - są pieniądze na dokumentację! Na liście powiat strzelecko-drezdenecki...

in Lubuskie

by estrzelce.pl

27 gmin otrzyma w tym roku dofinansowanie na kwotę blisko 3,5 mln zł. To kolejny…
czerwiec 05, 2023

Piknik Funduszy Europejskich w Drezdenku! Podpisano umowę na dofinansowanie obwodnicy miasta!

in Lubuskie

by estrzelce.pl

Na ten moment mieszkańcy Drezdenka czekali od lat. Podpisanie umowy to potwierdzenie przez Samorząd Województwa…
kwiecień 26, 2023

Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021–2027 w powiecie strzelecko-drezdeneckim

in Lubuskie

by foto i źródło: lubuskie.pl,

Strzelce Kraj. były kolejnym miastem, które odwiedzili przedstawiciele zarządu województwa oraz departamentów funduszowych urzędu marszałkowskiego.…

Sport w powiecie

Filter by Category
Sort by
październik 01, 2023

Łucznik ogrywa Orła Międzyrzecz i pewnie przewodzi w tabeli! Pionier Zwierzyn lepszy od LZS-u Bobrówko…

in Sport

by źródło: 90minut.pl, red.

Łucznik Strzelce Krajeńskie wysoko pokonał na własnym stadionie drużynę Orła Międzyrzecz i w tabeli ma…
wrzesień 24, 2023

Łucznik Strzelce Kraj. lepszy od LZS-u Bobrówko. | WYNIKI

in Sport

by źródło: 90minut.pl, red.

Łucznik Strzelce Krajeńskie pokonał w Bobrówku LZS i z kompletem zwycięstw przewodzi tabeli A-klasy.
wrzesień 18, 2023

Łucznik ogrywa Leśnika Rąpin i samodzielnie przewodzi tabeli! | WYNIKI

in Sport

by źródło: 90minut.pl, red.

Łucznik Strzelce Krajeńskie na własnym stadionie pewnie pokonał zespół Leśnika Rąpin. Dzięki zwycięstwu z kompletem…

eStrzelceTV

Filter by Category
Sort by
kwiecień 10, 2015

Film promocyjny Strzelec Krajeńskich z lat 90-tych!

in StrzelceTV

by źródło: youtube.com /Strzelce Krajeńskie

Jak zmieniły się Strzelce, jakie walory miały w latach 90-tych? Na oficjalnym kanale Nasze-Strzelce udostępniono…