Dni Ubezpieczonego w ZUS

W dniach 7-9 października 2015 r. w godzinach od 9:00 do 17:00 ekspert ZUS będzie odpowiadał na Państwa pytania dotyczące „Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS". Po raz pierwszy odbędzie się też seminarium dla osób przebywających na urlopach macierzyńskich, na które można zabrać dziecko.

Od kilku lat ZUS organizuje w październiku Dni Ubezpieczonego. Tym razem kampania edukacyjno - informacyjna nawiązuje do wysłanej do nas – ubezpieczonych „Informacji o stanie konta ubezpieczonego w ZUS". Okazuje się, że każdy znajdzie tam wiele istotnych danych:

„Ubezpieczony może sprawdzić, ile składek zgromadził już na przyszłą emeryturę. Osoby, które pracowały przed 1 stycznia 1999 r. dowiedzą się, ile wynosi ich zwaloryzowany kapitał początkowy. Każdy może się też przekonać o wysokości składek zapisanych na jego subkoncie" – wyjaśnia Barbara E. Rampold, Zastępca Dyrektora ds. Dochodów i dodaje: „Jeśli rodzą się pytania, to warto skorzystać z okazji i rozwiać wszystkie wątpliwości podczas Dni Ubezpieczonego w Oddziale ZUS w Gorzowie Wlkp."

Posiadacze dowodu osobistego i adresu skrzynki mailowej będą mogli założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych – pue.zus.pl. Warto wiedzieć, że tylko te osoby będą mogły korzystać z nowej elektronicznej usługi ZUS w zakresie zwolnień lekarskich: e-ZLA. Szczególne zaproszenie kierujemy do osób przebywających na urlopach macierzyńskich, dla których organizujemy seminarium na temat zasiłków macierzyńskich w dniu 9 października o godz. 11:00. Do współpracy zaprosiliśmy również Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie i Polityki Społecznej w Gorzowie Wlkp. Eksperci będą informować o wszelkich możliwych formach pomocy i udzielą indywidualnych porad. Zadbamy o dogodne warunki dla matek karmiących i kącik dla małych pociech, gdzie nie zabraknie kolorowanek i niespodzianek. Chętnych prosimy o zgłoszenie pod numerem telefonu: 95/ 7395 100.

Monika Tomiczek
Rzecznik prasowy
O/ZUS w Gorzowie Wlkp.

Share

REKLAMA

REKLAMA