PRESTIŻOWY TYTUŁ LIDERA ROZWOJU REGIONALNEGO DLA GMINY DOBIEGNIEW

IV Polski Kongres Przedsiębiorczości odbywał się w dniach 27 – 28 października w Lublinie. Motywem przewodnim wydarzenia była synergia działań powiązanych z nauką, biznesem i samorządem.

Podkreślano jak ważne jest wsparcie dla globalnej ekspansji polskich firm oraz innowacyjność i skuteczność polityki rozwoju regionów. Wydarzenie to zgromadziło ponad 1000 przedstawicieli świata biznesu, polityki, nauki i administracji publicznej. Celem kongresu było utworzenie forum wymiany doświadczeń, pomysłów i myśli wśród przedstawicieli przedsiębiorstw, samorządowców oraz naukowców. W ciągu dwóch dni w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się ponad 20 sympozjów branżowych, podczas których uczestnikom zaprezentowało się 150 prelegentów. Byli wśród nich eksperci ds. gospodarki, naukowcy, przedstawiciele mediów, prezydenci oraz burmistrzowie miast.

W trakcie kongresu przyznawano wyróżnienia w kategoriach innowacyjność, filar spółdzielczości oraz lider rozwoju regionalnego. Program prowadzi Polska Agencja Przedsiębiorczości wraz z Gazetą Prawną. Laureatami zostają miasta i firmy działające dla dobra lokalnej społeczności – skutecznie pozyskujące fundusze unijne na inwestycje, realizujące je sprawnie i szybko, a przy tym nie zapominające o potrzebach mieszkańców. Nagroda trafia do miejsc, gdzie widać pozytywne zmiany w otoczeniu dzięki realizacji wielu kluczowych projektów. W wydaniu papierowym i internetowym gazety prezentowane są sukcesy lokalnych i regionalnych liderów, ich osiągnięcia oraz plany na przyszłość.

W tym roku Tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego otrzymała Gmina Dobiegniew, doceniono projekt związany z modelową rewitalizacją miast, którego beneficjentem jest nasze miasto. Statuetkę w trakcie uroczystej gali odebrała w imieniu dobiegniewskiego samorządu Pani Sylwia Łaźniewska Zastępca Burmistrza Dobiegniewa. W krótkim wystąpieniu podziękowała za wyróżnienie naszych działań i wskazała jak ważna jest rola lokalnych społeczności w kształtowaniu wizerunku i animowaniu aktywności na rzecz rozwoju małych miejscowości jakim niewątpliwie, na tle pozostałych laureatów, jest Gmina Dobiegniew.

foto i źródło: dobiegniew.pl/

Share

REKLAMA

REKLAMA