Cmentarz w Strzelcach Kraj. został powiększony. Miasto wciąż szuka nowego miejsca...

Cmentarz w Strzelcach Krajeńskich został poszerzony. Nowe kwatery zaspokoją zapotrzebowanie na kilka lat, a miasto wciąż szuka terenu na nowy cmentarz.

W tym roku miasto planuje doprowadzić także wodę do nowych kwater i wybudować kolumbarium. To powinno zaspokoić potrzeby na najbliższy czas. Burmistrz poinformował też, że nowy cmentarz, nie powstanie w okolicach ulicy Poznańskiej. 

Wiemy, że nowa nekropolia nie może powstać w okolicach ul. Poznańskiej. Badania geologiczne wykazały wysoki poziom wód gruntowych. Dlatego też mamy nową lokalizację, jednak więcej na ten temat będziemy mogli powiedzieć w połowie marca. - napisał na facebookowym profilu.  

Problem z miejscami na cmentarzu w Strzelcach Kraj. znany jest wszystkim od dawna. Już w 2015 roku informowano że, cmentarz który funkcjonuje w tej chwili jest na końcowym etapie wykorzystania, przy obecnej liczbie pogrzebów miejsc może zabraknąć za dwa, trzy lata. Aktualna rozbudowa cmentarza, pozwoli na jego funkcjonowanie jeszcze przez kilka lat. Lokalizację nowego miejsca na cmentarz powinniśmy wkrótce poznać. 

 

Wieje i pada! Drzewa leżą na drogach, na trasie DK22 konar wbił się w ciężarówkę [FOTO]

Zgodnie z prognozami nad zachodnią Polską panują trudne warunki, wieje silny wiatr i pada deszcz. W powiecie strzelecko-drezdeneckim i choszczeńskim strażacy mają ręce pełne roboty.

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA