Nauczyciele w Strzelcach Kraj. i okolicy będą strajkować. W poniedziałek strajk....

Dziś na stronach internetowych placówek szkolnych w Gminie Strzelce Kraj. i okolicy pojawiły się komunikaty informujące o strajku nauczycieli. 

 Strajkować będą między innymi szkoły w Strzelcach Krajeńskich, Bobrówku, Tucznie. Na stronach internetowych pojawiły się wpisy: 

w związku z przeprowadzonym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego w szkole referendum strajkowym, informuję Państwa, że 100 % pracowników szkoły opowiedziało się za strajkiem. Z informacji, które otrzymujemy wynika, że w szkole od 08 kwietnia do odwołania odbędzie się strajk. Zdajemy sobie sprawę, że strajk może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Państwa i Państwa dzieci. Prosimy jednak o zrozumienie i wyrozumiałość. Rodziców, którzy nie mogą zapewnić dziecku opieki, prosimy o kontakt ze szkołą. W przypadku odwołania akcji strajkowej niezwłocznie poinformujemy Państwa o zmianach. - czytamy na stronie SP w Bobrówku. 

Podobne komunikaty znajdują się na innych stronach szkół. 

 

Komunikat na temat funkcjonowania gminnych placówek oświatowych  poniżej:

Nauczyciele domagają się podwyżki. Pensje nauczycieli, zaczynające się od 1751 zł netto, wciąż są za niskie. Skromne zarobki pracowników szkolnej administracji i obsługi nadal nie rosną. Dlatego nauczyciele domagają się wzrostu wynagrodzenia zasadniczego o 1000 zł! A wy co sądzicie o tym strajku? 

Share

REKLAMA

REKLAMA