Masz kłopoty z dłużnikiem? Sprawdź, czy kancelaria prawna będzie w stanie Ci pomóc

Procedury związane z odzyskiwaniem należności nie należą do prostych. To złożony szereg działań, który wyłącznie w wykonaniu profesjonalistów może przynieść efekty.

Jeśli Twój dłużnik uporczywie unika spłaty należności, nie działaj w pojedynkę. W tym wpisie wyjaśniamy, w jaki sposób pracują windykatorzy z kancelarii prawnych. Przeczytaj nasz poradnik i skorzystaj ze wsparcia tych, którzy o walce z dłużnikami wiedzą najwięcej.

Problematyczny dłużnik uważa, że jest bezkarny? Udowodnij mu, jak bardzo się myli

Osób, które nie spłacają zaciągniętych zobowiązań, przybywa w zastraszającym tempie. Urwany kontakt to tylko jedna z zagrywek, stosowanych przez najbardziej zatwardziałych kontrahentów. Niektórzy nie płacą, bo sami mają długi, inni natomiast są przekonani, że nic im za to grozi. Często jedynym skutecznym wyjściem jest windykacja. Z początku ma ona formę polubowną – w jej ramach negocjator dąży do zawarcia umowy korzystnej dla obu stron. W tym celu kontaktuje się z dłużnikiem, podejmuje próby rozmów i negocjacji. Kiedy to nie zaskutkuje, sprawa trafia do sądu. O ile podczas mediacji windykatorzy bywają ugodowi i skłonni iść na ugodę, na sali rozpraw na wyrozumiałość nie ma miejsca. Tam negocjacje nie wchodzą w grę, a od dłużnika oczekuje się jak najszybciej spłaty zaciągniętych przez niego zobowiązań.

Jeżeli masz kłopoty z nierzetelnym kontrahentem, nie czekaj – zwlekanie z podjęciem odpowiednich kroków działa na jego korzyść. Najlepszą metodą na zyskanie przewagi jest skontaktowanie się z prawnikiem, który od lat zajmuje się windykacją.

Kancelaria prawna specjalizująca się w windykacji, sprawnie odzyskuje długi

Kancelarię zatrudniającą windykatorów należy jednak wybrać rozważnie, gdyż nie wszyscy prawnicy posiadają referencje i doświadczenie w egzekwowaniu wierzytelności. Jest bardzo ważne, aby podmiot z jakim będziemy współpracować, windykacją trudnił się od wielu lat. Co więcej, profesjonalna kancelaria zanim przyjmie zlecenie, najpierw dokona weryfikacji dłużnika. To prosta czynność, którą pomijają firmy windykacyjne narzekające na brak klientów. Ich pracownicy nierzadko działają bez namysłu, byle tylko podpisać umowę i zacząć działać. Jest dla nich bez znaczenia, czy będzie to skuteczne.

Profesjonalna Kancelaria Prawna AIF  przed zawarciem współpracy z klientem, zawsze skrupulatnie sprawdza dłużnika. Dzięki temu windykatorzy mogą świadomie ocenić, jakie są szanse na szybkie odzyskanie należności w konkretnym przypadku. Kilkanaście lat doświadczenia w branży nauczyło ich, jak efektywnie rozprawiać się z dłużnikami. Powierzenie swojej sprawy prawnikom wyspecjalizowanym w windykacji, może więc zaskutkować sukcesem, na który nie trzeba będzie długo czekać.

[artykuł partnera]

 

Share

REKLAMA

REKLAMA