Najpopularniejsze usterki w smartfonach. Zobacz, czego należy się wystrzegać!

Producenci współczesnych smartfonów już od kilku lat stawiają na minimalizm oraz design telefonu kosztem wytrzymałości urządzenia.

Z tego powodu do rangi priorytetu urasta odpowiedni poziom zabezpieczenia sprzętu, który potrafi kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Jesteście ciekawi, jakie usterki najczęściej zgłaszane są do serwisów? W tym artykule odpowiemy na to pytanie!

Rynek serwisowy zdominowany przez rozbite wyświetlacze. Warto je kompleksowo zabezpieczać!

Roztrzaskany wyświetlacz. To właśnie ten komponent jest najpopularniejszą ofiarą nieostrożności użytkowników nowoczesnych telefonów komórkowych, w których ekran potrafi zająć grubo ponad 90% frontalnej powierzchni. Co prawda wielu producentów decyduje się na montaż wzmacnianych szybek, jednak nie mają one najmniejszych szans w bezpośrednim starciu z chociażby betonowym podłożem. Do serwisów, takich jak Telefonarium, trafiają telefony z rozbitym wyświetlaczem wielu marek. Serwis iPhone , Samsunga czy nawet Huaweia polegający na wymianie ekranu jest dziś właściwie codziennością. Otwartą kwestią pozostaje cena takiej usługi. Jest ona uzależniona przede wszystkim od stopnia zniszczenia. Szczęściem w nieszczęściu może okazać się rozbicie jedynie szyby. Jej wymiana, w zdecydowanej większości przypadków, okazuje się zauważalnie tańsza niż zamontowanie całkowicie nowego wyświetlacza.

Niepoprawny sposób ładowania lub kąpiel z telefonem może Cię słono kosztować!

Szczegółowe poradniki dotyczące poprawnego sposobu ładowania telefonu komórkowego można znaleźć na niemalże każdym serwisie poświęconym technologii. Błyskawicznie rozładowująca się bateria to niezwykle popularny problem, który może dotknąć dosłownie każdego użytkownika tego typu elektroniki. Podobnie, jak uszkodzone gniazdo ładowania. Kupno smartfona wyposażonego w złącze Lightning nie uchroni Cię od niechcianej usterki. Jest ono tak samo podatne na uszkodzenia,
jak inne rodzaje gniazd. Profesjonalne serwisy w dużych miastach, takich jak chociażby Wrocław, zdecydowaną większość wyżej wymienionych usterek są w stanie wyeliminować na miejscu, co skraca czas oczekiwania na przywrócenie telefonu do sprawności. Wspominając o najpopularniejszych awariach, nie można zapominać o zalaniu urządzenia cieczą. Nawet wodoodporne smartfony nie powinny być narażane na regularne kąpiele. Zwłaszcza, że czyszczenie wykonywane przez specjalistów nie zawsze może przynieść oczekiwany efekt.

[artykuł partnera]

Share

REKLAMA

REKLAMA