Północ Lubuskiego walczy o fundusze UE - Podpisano Porozumienie, zabrakło Gminy Strzelce

W Dobiegniewie podpisano porozumienie pomiędzy Gminami z woj.Lubuskiego, dzięki temu ma być łatwiej walczyć o fundusze europejskie.

Porozumienie terytorialne podpisały pomiędzy sobą: Gmina Dobiegniew, Gmina Drezdenko, Gmina Stare Kurowo, Gmina Zwierzyn i Powiat Strzelecko -Drezdenecki.  W ramach współpracy Gminy i Powiat deklarują działania integrujące Samorządy w celu realizacji wspólnych przedsięwzięć w formule partnerskiego modelu dla dobra Naszych mieszkańców. 

Brakuje Strzelec Krajeńskich

W podpisanym porozumieniu brakuje partnerstwa Strzelec Krajeńskich. Zapytaliśmy Burmistrza Mateusza Federa o powody nie przystąpienia Gminy do tego porozumienia. 

Dlaczego Strzelec nie było przy podpisaniu? Trzeba pytać inicjatora.
Mogę się tylko domyślać, że chodzi o naszą współpracę z Gorzowem, w ramach której przed miesiącem podpisaliśmy list intencyjny. Przypominam, że Strzelce stoją przed historyczną szansą wejścia do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego stolicy województwa, gdzie zbudujemy wspólny budżet inwestycyjny, plan transportowy i współpracę gospodarczą. Ale jedno porozumienie nie wyklucza drugiego. Przecież znakomicie współpracujemy z innymi gminami chociażby w SGO5. Nikt się jednak nie obraża, a powiem więcej zrobimy wszystko by nasza obecność w MOF Gorzów stworzyła możliwość wejścia pozostałych gmin z powiatu do jego struktur. Trzeba wzmacniać północ regionu poprzez coraz szerszą współpracę samorządów, bo na południu już to zrozumieli. Jesteśmy ze Strzelec, dbamy o interesy Strzelec, ale nigdy nie pomijamy naszych sąsiednich gmin. - powiedział Burmistrz.

Foto: Facebook.com, Red.MZ

Share