Nowe respiratory i koncentratory tlenu dla szpitala w Drezdenku

Wydział bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazał szpitalowi w Drezdenku 3 respiratory Evita V600 o łącznej wartości 38 7180,00 zł oraz 2 koncentratory tlenu Philips typ Everflo o wartości 9 720,00 zł.

Biorąc pod uwagę dynamiczną sytuację epidemiczną i liczbę pacjentów wymagających hospitalizacji w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego kolejny raz Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zaopatrzył szpital powiatowy w Drezdenku w nowoczesny i funkcjonalny sprzęt medyczny niezbędny do walki z COVID-19.

Respirator Drager Evita V600 jest narzędziem do wdrażania strategii wentylacji , który pomaga zapobiegać urazom płuc, poprawiając jednocześnie wymianę gazową . Nowoczesne urządzenie łączy zaawansowaną wentylację z estetycznym wyglądem i nowoczesną koncepcją obsługi. EverFlo Philips aparat tlenowy przeznaczony dla pacjentów stosujących terapię wspomagania tlenem. Koncentrator tlenu produkuje tlen w sposób ciągły, rozbijając otaczające nas powietrze na cząsteczki i oddzielając tlen od azotu. Tlenoterapia może być prowadzona przez kaniulę nosową lub maskę tlenową.

Sprzęt dotarł do szpitala już w piątek przy wsparciu właściciela firmy Biernat Transport Huberta Biernat. Problem z rozładunkiem wielkogabarytowych paczek rozwiązał pan Ryszard Chwalisz właściciel firmy REMI, który podjął się wypakowania ciężkiej przesyłki.

źródło: Szpital Drezdenko, red.

 

- C Z Y T A J     W I Ę C E J -

 

Strzelce Kraj. Będzie klub seniora. Wartość inwestycji to ponad 800 tys. zł.

Dobre wiadomości dla strzeleckich seniorów. W gminie powstanie specjalny klub. Umowę w tej sprawie podpisał wicemarszałek Łukasz Porycki. Wartość inwestycji to ponad 800 tys. zł.

Czytaj więcej...

 

Firma z Strzelec Kraj. na liście Diamentów Forbesa! | SPRAWDŹ !

Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka znalazła się na liście Diamentów Forbesa w woj.lubuskim.  Firma została sklasyfikowana na trzecim miejscu w swojej kategorii. 

Czytaj więcej...

 
Share

REKLAMA

REKLAMA