Drewniane domki dla dzieci – niezła zabawa, ekstra styl

Dzieci uwielbiają spędzać czas przed ekranem komputera i telewizora. Za mało przebywają na świeżym powietrzu. Rolą rodziców jest dbanie o to, by ich pociechy każdego dnia miały zapewnioną porcję aktywności fizycznej. Niestety nadal jest ona niedoceniana, choć sprzyja harmonijnemu rozwojowi układu sercowo-naczyniowego, układu ruchu, stymuluje wzrost, umożliwia poznanie środowiska, zapobiega występowaniu wielu chorób, przystosowuje organizm do odbioru rozmaitych bodźców, pozwala rozładować negatywne emocje i doskonale wpływa na rozwój społeczny.

Zadanie dorosłych

Spacery, jazda na rolkach, na rowerze, pływanie, pozalekcyjne zajęcia, jak np. karate, piłka nożna – form aktywności jest naprawdę sporo. Tu jednak pojawia się kłopot. Myśl, że trzeba zawieść dziecko na trening, czy po prostu pójść z nim do parku, by mogło pobiegać, często zniechęca samych rodziców. Rozumiemy, że obowiązków zarówno tych zawodowych, jak i domowych jest dużo. Jednak brak czasu, czy lenistwo nie mogą stanowić przeszkody w dbaniu o rozwój malucha. Kto, jak nie rodzic pokaże dziecku, jak ważna jest aktywność? To on jest wzorem, to z niego dziecko bierze przykład. Dlatego tak istotna jest odpowiednia postawa rodziców. Wspólna wyprawa do lasu, albo wycieczka na rowerach, a jeśli nie, chociaż krótka przechadzka. Zawsze to jakaś dawka ruchu i okazja do zaprezentowania dziecku, że aktywność daje sporo frajdy. Spędzamy razem czas, obserwujemy otoczenie, zwiedzamy nowe zakątki, poznajemy miejsce, w którym żyjemy – same plusy!

Ciekawy pomysł…

A gdyby tak na terenie własnego ogrodu zorganizować dla dzieci mini plac zabaw? To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Kilka huśtawek, zjeżdżalnia, piaskownica i właściwie przestrzeń dla maluchów gotowa. Znakomitym pomysłem jest uzupełnienie jej o wykonany z naturalnego drewna domek. Bajkowy design, solidna, przemyślana konstrukcja, ekologiczne materiały – oto jego krótka charakterystyka. Obecnie, kiedy panuje pandemia wyjście na ogólnodostępny plac zabaw budzi pewne obawy. Znacznie lepiej i bezpieczniej jest stworzyć w ogrodzie wymarzony dla dzieci zakątek. Maluchy mogą pobawić się same lub zaprosić do wspólnych szaleństw przyjaciół, a rodzice mają je w zasięgu wzroku. Ponadto domek będzie kapitalną dekoracją ogrodu i bardzo stylowym akcentem. Co również jest jego zaletą.

Drewniany domek można zamówić na stronie https://domek.pl. Firma działa na terenie całego kraju. Jej projekty szybko zyskały uznanie. Co zupełne nas nie dziwi, kiedy spoglądamy na przykładowy projekt zamieszczony w serwisie.

źródło: artykuł partnera 

Share

REKLAMA

REKLAMA