AE Group buduje halę i linie produkcyjne - to początek dużych inwestycji w strzelecką gospodarkę...

AE Group jedna z czołowych strzeleckich firm będzie budować nową halę i linie produkcyjne. Na początek oznaczać to będzie około 50 miejsc pracy, które sukcesywnie będzie rosła. To znakomita wiadomość dla regionu.

Nowa hala i linie produkcyjne za blisko 20 mln zł. Takie pieniądze inwestuje w mieście ae Group, jedna z czołowych strzeleckich firm.

- To początek naszych dużych inwestycji w strzelecką gospodarkę. W lipcu spotkamy się z władzami miasta, by przybliżyć nasze kolejne plany - mówił prezes AE Group Koen Beckers.

- W mieście nie ma już atrakcyjnych gruntów pod nowe inwestycje, dlatego tak ważny dla nas jest rozwój firm istniejących. Cieszymy się, że ten projekt doszedł do skutku mimo pandemii - dodał Mateusz Karkoszka sekretarz miasta.

Nowa hala produkcyjna, gdzie będą wykonywane podzespoły do Volkswagena, ruszy w przyszłym roku.

Na początek powstanie 50 miejsc pracy, ale domyślnie ta liczba ma się podwoić. 

Koncern ae group to kompetentny dostawca części w branży motoryzacyjnej samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Zaopatruje klientów w wszystko to, czego sobie życzą, od części surowych aż do gotowych do montażu części odlewanych ciśnieniowo i komponentów ze stopów aluminium.

źródło: ae-group.de, UM Strzelce Kraj., red.

I N N E   A R T Y K U Ł Y 

Opłaty za śmieci idą do góry! ZCG MG-6 od 1 lipca podnosi opłaty, kiedy możemy się spodziewać podwyżki w Strzelcach?

8 czerwca 2021 roku Zgromadzenie Związku Celowego Gmin MG-6 podjęło uchwałę o podwyżce opłaty za odpady do kwoty 32 zł za osobę miesięcznie. Obecnie obowiązująca stawka (24 zł) nie pozwala na bilansowanie się systemu odpadowego w związku - oznacza to sporą podwyżkę dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego, gminy Bogdaniec, gminy Deszczno, gminy Kłodawa, gminy Lubiszyn, gminy Santok. 

Czytaj więcej...

 
Share