Orientacja zawodowa na pograniczu polsko - niemieckim. Wymiana uczniów z Strzelec Kraj.

Po raz kolejny uczniowie SP NR 1 w Strzelcach Kraj. spotkali się ze swoimi rówieśnikami z Niemiec. Tym razem klasa 7B wraz z opiekunkami (A. Brzozowska i M. Klaszczyńska) realizowali program współpracy INTERREG VA BB-PL „Bez granic: nauka – praca – życie”.

Koordynatorem programu jest Gmina Strzelce Krajeńskie.

W dniach 18.11.2019r. - 21.11.2019r. młodzież polsko – niemiecka poznawała od strony praktycznej specyfikę wybranych profesji. W Stanowicach w Klubie Młodego Wynalazcy uczniowie wcielili się w rolę laborantów w zakresie chemii, biologii i kosmetologii. W nowocześnie wyposażonych laboratoriach mogli również wykonać zadania z zakresu robotyki oraz wydrukować w 3D zaprojektowane przez siebie prace. W Centrum Szkolenia Zawodowego w Hennickendorf uczniowie w grupach mieszanych brali wraz z opiekunami czynny udział w warsztatach stolarskich, malarskich i lakierniczych.

Podczas tegorocznego spotkania uczniowie mieli okazję sprawdzić w praktyce swoje umiejętności i predyspozycje do wykonywania, być może swojego przyszłego zawodu. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników.

Galeria:

 

źródło: nadesłane

Share