KPP Strzelce: W andrzejkową noc policjanci zatrzymali pięciu pijanych kierowców.

W andrzejkową noc dzięki skutecznej pracy policjantów zatrzymano pięciu pijanych kierujących pojazdami mechanicznymi. Niechlubny rekordzista kierował motorowerem mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu.

Andrzejki to okazja do zabawy i chociaż na zewnątrz temperatura była bliska zeru w środku lokali panował gwar. Dzięki ich pracy, pięciu pijanych kierowców pojazdów mechanicznych nie wsiądzie w najbliższym czasie za kierownicę.

- W sobotę nad ranem /25 listopada/ w Strzelcach Krajeńskich uwagę policjantów zwrócił osobowy peugeot. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 20-letni mężczyzna. Policyjny alkomat wykazał niemal promil alkoholu w jego organizmie.

- Tego samego dnia, około południa policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego strzeleckiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego passatem. 36-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu.

- Zaledwie kilka godzin później w miejscowości Lipie Góry strzelecka drogówka zatrzymała do kontroli 49-letniego kierowcę hondy. W tym przypadku policyjny alkomat wykazał również ponad promil alkoholu w jego organizmie.

- Kolejny przykład nieodpowiedzialności na drodze miał miejsce w Strzelcach Krajeńskich w andrzejkową noc około godziny 4:00. Tym razem mundurowi Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego strzeleckiej komendy przerwali jazdę 27-letniemu kierowcy bmw. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu.

- Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący motorowerem. 67-latek, zatrzymany do kontroli w Lipnie /gm. Drezdenko/ kierował jednośladem mimo, że miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu.

- W dwóch przypadkach policjanci zatrzymali również nietrzeźwych rowerzystów oraz kierowcę mazdy niestosującego się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Wszyscy ci kierowcy muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami. Grozi im wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami, a nawet pozbawienie wolności. Policjanci przypominają, że nie ma taryfy ulgowej, dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę!

źródło: KPP Strzelce Kraj, 

Share

REKLAMA

REKLAMA