KPP Strzelce: Policjanci kontrolowali pieszych i rowerzystów

Policjanci z strzeleckiej drogówki prowadzili działania związane z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów. Efekt kilkugodzinnej pracy tylko na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego, to kilkanaście ujawnionych wykroczeń popełnionych zarówno przez pieszych, rowerzystów oraz kierowców samochodów.

W piątek /16 marca br./ strzeleccy policjanci przeprowadzili kolejne takie działania włączając się tym samym do ogólnokrajowej akcji pn. „Piesi". Policjanci tradycyjnie zwracają szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów oraz kierowców niestosujących się do przepisów związanych z bezpieczeństwem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania nabrały szczególnego znaczenia z racji warunków na drodze, które nie poprawiają bezpieczeństwa. Najczęściej popełnianymi wykroczeniami wśród pieszych są:

- przechodzenie przez drogę w miejscu do tego nie wyznaczonym

- przechodzenie na czerwonym świetle

- jazda rowerem bez oświetlenia

- nieużywanie elementów odblaskowych

Natomiast kierowcy najczęściej dopuszczają się:

- przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym

- nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych

- niestosują się do sygnalizacji świetlnej

Pomimo głośnej kampanii policyjnej i medialnej wciąż zdarzają się osoby, które nie korzystają z odblasków. Dlatego policjanci obok mandatu wręczali pieszym przyłapanych na niestosowaniu się do przepisów odblaskowe opaski.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA