Pijany 32-latek zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie! Prowadził mając blisko 3 promile...

Trzy promile alkoholu w organizmie miał 32-letni kierowca, który został zatrzymany na jednej z głównych ulic Drezdenka.

Niebezpieczna sytuacja miał miejsce minionej soboty /15 grudnia/ około godziny 19. Dzięki obywatelskiej postawie jednego z podróżnych udało się przerwać skrajnie nieodpowiedzialną jazdę pijanego kierowcy. Mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo, jednak został zatrzymany przez policjantów, którzy powiadomieni o jego „wyczynach", błyskawicznie interweniowali na miejscu zdarzenia.

Uwagę jednego z kierowców zwróciła osobówka, której kierowca wyjeżdżając z podporządkowanej drogi miał problemy z włączeniem się do ruchu. Jadąc dalej zjeżdżał od lewej do prawej strony, jechał całą szerokością ulicy. Czujny obywatel wykazał się godną pochwały postawą, gdyż przysłowiowo „nie odwrócił głowy w drugą stronę", lecz w bezpieczny sposób uniemożliwił dalszą jazdę 32-latkowi i wyciągnął z jego samochodu kluczyki. W tej sytuacji było to zachowanie wręcz wzorowe. Mężczyzna, którego postawa zasługuje na wielkie słowa uznania, powiadomił również o całym zdarzeniu dyżurnego strzeleckiej komendy. Ten na miejsce skierował policjantów. Nieodpowiedzialny kierowca próbując uniknąć odpowiedzialności próbował jeszcze uciekać pieszo. Został zatrzymany przez policjantów z Drezdenka, którzy powiadomieni o jego „wyczynach" błyskawicznie interweniowali na miejscu zdarzenia.

Badanie alkomatem wykazało trzy promile alkoholu w jego organizmie. Został zatrzymany i przewieziony do komendy w Strzelcach, gdzie usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za jazdę bez uprawnień. Grożą mu nawet dwa lata pozbawienia wolności.

źródło:T.Bartos, KPP w Strzelcach Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA