Strzeleccy policjanci zlikwidowali miejsca gdzie przechowywano nielegalny tytoń...

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przejęli w kilku sprawach kilkadziesiąt kilogramów nielegalnego tytoniu.

Gdyby towar trafił na rynek z tego tytułu straty skarbu państwa wyniosłyby około 25 tys. złotych. W kilku przypadkach osoby zajmujące się przestępczym procederem usłyszały już zarzuty. Natomiast kolejny podejrzewany, po skompletowaniu materiału dowodowego niebawem je usłyszy.

Zwalczanie przestępczości gospodarczej wymaga od policjantów profesjonalizmu, wiedzy oraz często żmudnej, wielogodzinnej pracy. Tylko w ten sposób można dotrzeć do osób zajmujących się nielegalnym procederem, które często czynią sobie z tego stałe źródło dochodu, powodując straty dla Skarbu Państwa. Dzięki skutecznej pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej udaję się wielu takich przypadkach przerwać nielegalny proceder. Tylko w czasie ostatnich kilku tygodni policjanci ze Strzelec Krajeńskich zlikwidowali kilka takich miejsc, gdzie przechowywano nielegalny tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. W jednym przypadku sprawa dotyczy kobiety, która posiadała 18 kilogramów nielegalnego tytoniu powodując szacunkową wartość uszczupleń podatkowych w kwocie około 6 tys. złotych.

Kolejna sprawa dotyczy nielegalnego tytoniu zabezpieczonego na terenie gminy Dobiegniew. W tym przypadku policjanci zabezpieczyli ponad 40 kilogramów krajanki tytoniowej i kilkaset sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W sumie łączna szacunkowa wartość uszczupleń podatkowych wynosi ponad 18 tys. złotych na szkodę Skarbu Państwa. Policjanci zabezpieczyli również wagę i worki foliowe służące do porcjowania nielegalnego towaru. W tym przypadku osoba odpowiedzialna za to przestępstwo niebawem usłyszy zarzuty związane z Kodeksem Karnym Skarbowym.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

Dziupla samochodowa na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego zlikwidowana [FOTO]

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową i zabezpieczyli mienie na poczet przyszłych kar w wysokości niemal 900 tys. złotych.

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA