Akcja trzeźwy poranek w Strzelcach Kraj. i Starym Kurowie - skontrolowano 250 kierowców

Niemal 250 przebadanych kierowców, to bilans porannych kontroli trzeźwości, które policjanci ze strzeleckiej drogówki przeprowadzili w poniedziałek /4 marca br./ na drogach powiatu.

Takie działania mają na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierowców z dróg oraz wyrobienie wśród zmotoryzowanych przeświadczenia o wysokim prawdopodobieństwie kontroli i konsekwencji związanych z nieodpowiedzialną jazdą.

Tylko w 2018 roku policjanci ze Strzelec Krajeńskich przeprowadzili około 19 tys. badań na zwartość alkoholu. Z tej liczby ponad stu kierowców znajdowało się pod jego działaniem. Mimo faktu, że zatrzymanych kierowców pod działaniem alkoholu z roku na rok jest coraz mniej, przy coraz większej liczbie badań, to ich liczba nadal jest zbyt wysoka.

Policyjnej kontroli trzeba się spodziewać o każdej porze, na każdej drodze. Tylko w poniedziałek /4 marca br./ mundurowi ze strzeleckiej drogówki sprawdzili około 250 kierowców. Policjanci byli widoczni m.in. na ulicy Wodociągowej w Strzelcach Krajeńskich i na ul. Kościuszki w Starym Kurowie. Cieszy fakt, że tym razem wszyscy byli trzeźwi. Przypominamy, że każdy kierowca, który wsiada za kierownicę po alkoholu, to potencjalne zagrożenie na drodze, dlatego podobnych kontroli trzeba się spodziewać o każdej porze na każdej drodze.

źródło: KPP Strzelce Kraj, Lubuska Policja

Share

REKLAMA

REKLAMA