KPP Strzelce: Policjanci odzyskali skradziony samochód i rower [FOTO]

Od początku tego roku na terenie powiatu strzelecko–drezdeneckiego doszło do kilku przestępstw.

Najczęściej były, to kradzieże i kradzieże z włamaniem. Skuteczna praca policjantów ze Strzelec, Drezdenka i Dobiegniewa pozwoliła na ustalenie i zatrzymanie wielu z nich osób odpowiedzialnych za popełnienie tych przestępstw oraz odzyskanie utraconego mienia. Tylko w ostatnich kilku dni, dzięki skutecznej pracy policjantów udało się odzyskać skradziony samochód i rower. Pomimo faktu, że w obu przypadkach skradzione pojazdy nie przedstawiały dużej wartości, to ich kradzież była bardzo dokuczliwa z punktu widzenia osób pokrzywdzonych.

- Pod koniec lutego br. policjanci z drezdenka przyjęli zawiadomienie kradzieży samochodu m-ki Fiat Punto o wartości 2 tys. złotych. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy szybko ustalili miejsce, w którym może znajdować się skradziony pojazd. Trop prowadził na teren działania mundurowych z Krzyża Wielkopolskiego. Właśnie na terenie tej gminy policjanci odnaleźli skradzione auto w jednej z małych miejscowości. Samochód wrócił już do właścicielki, a mężczyzna odpowiedzialny za kradzież usłyszał zarzut. Przyznał się do przestępstwa.

- Kolejnym potwierdzeniem skutecznej pracy policjantów z KPP w Strzelcach Krajeńskich, jest sprawa dotycząca skradzionego roweru. Informację o przestępstwie pokrzywdzony złożył pod koniec lutego br. Zgłoszenie dotyczyło roweru o wartości około tysiąca złotych. Jak wynikało ze zgłoszenia jednoślad był bardzo ważny dla zgłaszającego, bo mężczyzna nie posiadał samochodu i przemieszczał się głownie rowerm. Dlatego policjanci starali się szybko rozwiązać sprawę. 1 marca mundurowi z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego około północy zauważyli mężczyznę prowadzącego rower. Sytuacja miała miejsce na jednej z ulic w Strzelcach Krajeńskich. Kiedy podjechali bliżej szybko okazało się, że jednoślad odpowiada opisowi, jaki kilka dni wcześniej został skradziony. W czasie interwencji mężczyzna przyznał się do kradzieży. Został zatrzymany i przewieziony do komendy. Usłyszał już zarzut. Przyznał się do winy. Skradziony rower policjanci przekazali właścicielowi.

Wymienione zdarzenia stanowią jedynie część przestępstw z terenu powiatu, których sprawcy w ostatnich tygodniach zostali zatrzymani przez Policję. Co istotne, w sytuacjach tych mundurowi odzyskali również skradzione w wyniku przestępstw mienie. Potwierdza to wysoką skuteczność pracy policjantów z Komendy Powiatowej w Strzelcach Krajeńskich, których priorytetem jest ustalenie i zatrzymanie każdego ze sprawców. Tak profesjonalna realizacja zadań stanowi jednocześnie odpowiedź na oczekiwania obywateli i pozwala ograniczyć liczbę tych przestępstw, które są najbardziej uciążliwe dla mieszkańców powiatu.

źródło: KPP w Strzelcach Krajeńskich

Share

REKLAMA

REKLAMA