Kradzione kosmetyki chował do specjalnych toreb. 32-letni złodziej zatrzymany w jednej ...

Zarzut kradzieży rozbójniczej usłyszał 32-letni mieszkaniec woj. śląskiego, po tym jak został skutecznie zatrzymany przez policjantów ze Strzelec Krajeńskich. Mężczyzna próbował dokonać kradzieży kosmetyków w jednej z drogerii.

Swoje łupy chował do specjalnych toreb wyłożonych folią aluminiową, aby uniknąć skutecznej kontroli na bramkach przy wyjściu ze sklepu. Dzięki czujności świadków, którzy spłoszyli mężczyznę policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 32-latka.

W czwartek /14 marca br./ dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich dostał informację o kradzieży kosmetyków do jakiej doszło w jednej z drogerii na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że do sklepu wszedł mężczyzna w wieku około 30 lat, który kosmetyki ze sklepowych półek chował pod kurkę. W momencie kiedy został przyłapany przez pracownika sklepu odepchnął go i zaczął uciekać. Świadkowie zdarzenia próbowali interweniować, jednak mężczyźnie udało się uciec. Skierowani na miejsce policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zauważyli w rejonie zabytkowych murów miejskich osobę odpowiadającą rysopisowi mężczyzny, który chwilę wcześniej próbował dokonać kradzieży. Ten na widok policjantów próbował uciekać dalej, jednak został szybko zatrzymany i osadzony w radiowozie. Trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej.

Policjanci zabezpieczyli specjalne torby wyłożone aluminiową folią należące do zatrzymanego 32-letniego mieszkańca województwa śląskiego. W czasie przesłuchania mężczyzna tłumaczył, że torby służyły mu do kradzieży, a ich wyłożenie folią aluminiową miało zapobiec wykryciu skradzionych rzeczy na bramkach, przy wyjściu ze sklepu.

Za kradzież rozbójniczą 32-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Strzelce Kraj,  T. Bartos

Share

REKLAMA

REKLAMA