Policyjny video-rejestrator zakończył nieodpowiedzialną jazdę kierowców [VIDEO]

Policjanci strzeleckiej drogówki przerwali niebezpieczna jazdę dwóch kierowców, którzy jadąc drogą krajową nr 22 przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W obu przypadkach nieodpowiedzialne zachowanie na drodze nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie. Kierowcom zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące. Niedostosowanie prędkości na drodze to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków drogowym.

O skuteczności mundurowych zdążyli się również przekonać dwaj kierowcy zatrzymani do policyjnej kontroli we wtorek (19 marca). Pierwszy przypadek miał miejsce około godziny 11 w Rolewicach. To tutaj policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi, który pędził przez miejscowość 113 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do tzw. „pięćdziesiątki". Zaledwie dwie godziny później ten sam patrol drogówki zatrzymał w Dobiegniewie na ul. Gorzowskiej osobowego forda. W tym przypadku policyjny rejestrator wskazał prędkość 109 km/h. W obu przypadkach kontrole drogowe zakończyły się dla nich zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące, mandatem karnym i nałożeniem 10 punktów karnych.

ZOBACZ VIDEO

źródło: KPP Strzelce Kraj

Share

REKLAMA

REKLAMA