Policjanci ze Strzelec Krajeńskich i Drezdenka zabezpieczyli około 1,5 kilograma marihuany!

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich i Drezdenka zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli około 1,5 kilograma marihuany.

Gdyby narkotyki trafiły na rynek można by z nich przygotować półtora tys. porcji nielegalnych substancji o czarnorynkowej wartości 60 tys. złotych. Dzięki pracy kryminalnych ze Strzelec Krajeńskich i Drezdenka udało się przerwać nielegalny proceder. Zarzuty w dwóch sprawach usłyszeli dwaj mężczyźni.

Zwalczanie przestępczości narkotykowej wymaga od policjantów profesjonalizmu, wiedzy oraz często żmudnej, wielogodzinnej pracy. Tylko w ten sposób można dotrzeć do osób zajmujących się nielegalnym procederem, które często czynią sobie z tego stałe źródło dochodu. Dzięki skutecznej pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej udaję się wielu takich przypadkach przerwać nielegalny proceder. Tylko w czasie ostatnich kilku tygodni policjanci ze Strzelec Krajeńskich i Drezdenka zabezpieczyli w dwóch sprawach prawie dwa kilogramy marihuany.

Pierwszy przypadek dotyczy mężczyzny, mieszkańca jednej z miejscowości w gminie Drezdenko. Dzięki pracy operacyjnej policjanci z Komisariatu Policji w Drezdenku ustalili, że mężczyzna na swojej posesji posiada narkotyki. Przeszukanie potwierdziło przypuszczenia mundurowych. W jednym z pomieszczeń, funkcjonariusze znaleźli 17 krzewów marihuany o wadze około 800 gramów. W sprawie zatrzymano właściciela posesji, któremu przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Dwa zarzuty dotyczące posiadania i uprawy marihuany usłyszał z kolei 22-latek, u którego na policjanci zabezpieczyli narkotyki i zlikwidowali nielegalną plantację. Mężczyzna swój nielegalny proceder prowadził w jednej z miejscowości w gminie Strzelce Krajeńskie. Również w tym przypadku kluczowa była praca operacyjna wykonana przez kryminalnych. Dzięki niej 22-latek został zatrzymany, usłyszał zarzuty, a narkotyki nie trafią na rynek.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

Share