23-latek zatrzymany za liczne kradzieże i włamania na terenie Strzelec Kraj.

Dzięki pracy kryminalnych ze Strzelec Krajeńskich zatrzymano 23-latka podejrzanego o włamania i kradzieże.

Do przestępstw dochodziło w czasie ostatnich kilku tygodni. Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów. Został również doprowadzony do Zakładu Karnego, gdzie będzie odbywał wyrok za wcześniejsze przestępstwa.

Pozornie drobne kradzieże i włamania, są dla osób pokrzywdzonych również dokuczliwe. Choć wartość utraconych rzeczy nie jest czasami wysoka, to jednak ich kradzież, czy zniszczenie jest dla pokrzywdzonych również uciążliwe. Dlatego policjanci z równie wielkim zaangażowaniem, jak w przypadku kradzieży rzeczy o dużej wartości, pracują aby każda sprawa była wyjaśniona, skradzione rzeczy wróciły do właścicieli, a sprawców pociągnąć do odpowiedzialności. Pomimo faktu, że większość kradzieży na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego, to drobne przestępstwa są one jednak bardzo uciążliwe dla mieszkańców. Dlatego policjanci dokładają wszelkich starań, aby każda sprawa była wyjaśniona, sprawcy pociągnięci do odpowiedzialności, a skradzione mienie wróciło do właścicieli. Sprawcy kradzieży, czy włamań bardzo często skradzione rzeczy sprzedają jako złom, otrzymując za nie niewielką część ich wartości. Straty jakie powodują dla właścicieli są jednak dużo wyższe.

W czasie ostatnich kilku tygodni na terenie Strzelec Krajeńskich doszło do kliku włamań i kradzieży do samochodów i obiektów handlowych. W każdym przypadku sposób działania sprawcy był zbliżony, więc od samego początku policjanci podejrzewali, że za przestępstwami stoi jedna i ta sama osoba. Dzięki żmudnej pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej policjantów z Wydziału Kryminalnego udało się wytypować mężczyznę, który mógł być odpowiedzialny za przestępstwa. Policjanci zatrzymali do sprawy 23-latka. Został on przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży i kradzieży z włamaniem. To jednak nie koniec odpowiedzialności dla niego. Mężczyzna był również poszukiwany Nakazem Doprowadzenia, dlatego został doprowadzony do Zakładu Karnego, gdzie będzie odbywał karę za wcześniejsze przestępstwa.

źródło: KPP w Strzelcach Kraj. | T. Bartos

 

Wypadek w m.Klesno - zderzyły się cztery auta. Dwie osoby ranne...

Wczoraj na trasie pomiędzy Starym Kurowem a Drezdenkiem w miejscowości Klesno doszło do groźnego wypadku.

Czytaj więcej...

Share