DREZDENKO: Blisko kilogram narkotyków i kilkadziesiąt tabletek ekstazy należało do 27-latka.. [FOTO]

Narkotyki należały do 27-latka, którego policjanci zatrzymali w środę 18 marca br. Mężczyzna usłyszał trzy prokuratorskie zarzuty i został aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

Śledczy zabezpieczyli również pieniądze w kwocie 20 tys. złotych na poczet przyszłych kar. 27-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wnikliwa i żmudna praca funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Drezdenku doprowadziła do zebrania materiału dowodowego dotyczącego młodego mężczyzny, który miał odpowiadać za posiadanie, uprawę i wprowadzenie do nielegalnego obrotu znacznej ilości narkotyków. Środki odurzające głównie: marihuana, ekstazy i amfetamina miały trafiać na lokalny rynek.

Policjanci ustali, że odpowiedzialny, że ten proceder jest najprawdopodobniej 27-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Drezdenko. W trakcie przeszukania jego samochodu i domu policjanci zabezpieczyli około kilograma narkotyków – m.in. marihuanę, tabletki ekstazy i amfetaminę. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to kilkadziesiąt tys. złotych. Kryminalni zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli pieniądze w kwocie 20 tys. złotych na poczet przyszłych kar. 27-usłyszał trzy zarzuty: posiadania znacznych ilości narkotyków, uprawę i wprowadzanie do obrotu substancji psychotropowych. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

 

W Pławinie (gm. Stare Kurowo) nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

Niecodzienny przebieg miała interwencja drezdeneckich policjantów w Pławinie (gm. Stare Kurowo). Podczas jej przeprowadzania mundurowi usłyszeli hałas, dobiegający z miejsca, gdzie zaparkowany był ich radiowóz.

Czytaj więcej...

#KUPUJEuSWOICH - Przedsiębiorca namawia do zakupów w lokalnych firmach...

 Kryzys związany z koronawirusem i ograniczeniami jakie zostały wprowadzone dotyka lokalnych przedsiębiorców. Jeden z nich zdecydował się aby zapoczątkować akcję #KUPUJEuSWOICH i zachęcić do wspomagania w tym trudnym okresie lokalnych firm.

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA