27-letni mężczyzna usłyszał 45 zarzutów - obiecywał pewny i szybki zysk... | estrzelce.pl

Przeciwko 27-letniemu mężczyźnie skierowano do sądu akt oskarżenia dotyczący popełnienia o kilkudziesięciu oszustw. Mężczyzna usłyszał w sumie 45 zarzutów, a straty które spowodował u pokrzywdzonych to blisko 40 tysięcy złotych.

Podejrzanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna działając od października do grudnia 2016 roku oszukał trzy kobiety powodując straty na kwotę niemal 40 tys. złotych. 27-latek obiecywał pewny i szybki zysk pokrzywdzonym, po tym jak przekazane dla niego pieniądze miały być inwestowane na giełdzie. Proponował „załatwienie" pożyczki i szybki zysk dzięki rzekomej wiedzy i umiejętności, które posiada w inwestycjach na giełdzie papierów wartościowych.

Kiedy pokrzywdzone przekazały wszystkie swoje dane niezbędne do zawarcia umowy pożyczkowej mężczyzna zaciągał kredyty na „konto" pokrzywdzonych, następnie pieniądze przelewał na inny rachunek. 27-latek był wyjątkowo wyrachowany, co spowodowało, że pokrzywdzone niczego nie podejrzewały. Tym bardziej, że z mężczyzna obiecał, że przekazane dane posłużą tylko do jednej pożyczki, a on pieniądze szybko pomnoży.

27-latek w sumie zaciągnął kilkadziesiąt kredytów na dane pokrzywdzonych. Kwoty jakimi operował oscylowały od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. W sumie mężczyzna spowodował straty na kwotę niemal 40 tys. złotych. Kilkumiesięczna, wnikliwa praca kryminalnych ze Strzelec Krajeńskich pozwoliła na przedstawienie mu 45 zarzutów, które dotyczą oszustw i posługiwania się danymi innej osoby na jej szkodę. Do Sądu Rejonowego w Strzelcach Krajeńskich trafił już akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

Share