Uderzył w drzewo i próbował uciekać. 32-latek jechał po narkotykach i alkoholu....

32-latek potwierdził swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem to, że wsiadanie do samochodu będąc pod działaniem narkotyków i alkoholu nie kończy się najlepiej. Po uderzeniu w drzewo zostawił auto i próbował jeszcze uciec ale uniemożliwił mu to jadący po służbie policjant służby kryminalnej.

Auto przyszedł odebrać wuj 32-latka ale on z kolei był poszukiwany i najbliższe 14- miesięcy spędzi w areszcie.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w miniony weekend w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Jej świadkiem był policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., który po służbie jechał swoim prywatnym samochodem. W pewnym momencie zauważył jak kierowca osobowego forda traci panowanie nad autem i uderza w przydrożne drzewo. W pierwszej kolejności, jak zawsze w takich przypadkach, towarzyszyło przekonanie o pomocy poszkodowanemu. Ale policjant szybko przekonał się, że ta nie jest potrzebna po tym, jak mężczyzna zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Pościg pieszy nie trwał jednak zbyt długo. Funkcjonariusz szybko zatrzymał mężczyznę i próbował ustalić powód ucieczki. Pierwszym było szczere wyznanie mężczyzny, że wcześniej pił niewielkie ilości alkoholu.

To zostało zresztą po chwili potwierdzone przez policjantów ruchu drogowego ze Strzelec Krajeńskich w przeprowadzonym badaniu. Drugi powód był znany po wizycie w szpitalu. Tam przeprowadzono kolejne badanie. Tym razem na zawartość narkotyków. Wynik pozytywny wskazał, że 32-latek zanim wsiadł za kierownicę zażywał środki odurzające. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Z miejsca auto przyszedł odebrać wuj tego kierowcy. Szybko okazało się jednak, że to niemożliwe ponieważ 47-latek był bowiem poszukiwany i miał do odbycia karę 14-stu miesięcy pozbawienia wolności. Obaj za kratki trafili dzięki zaangażowaniu policjanta po służbie. To kolejny dowód na to, że policjantem jest się cały czas, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

źródło: Lubuska Policja | lubuska.policja.gov.pl

 

-   C Z Y T A J    I N N E   -

Wypadek na DK 22 w m. Długie. Ciężarówka uderzyła w drzewo, towar na drodze... | FOTO

Dziś rano w m.Długie doszło do wypadku. Samochód ciężarowy uderzył w drzewo, a towar który przewoził wysypał się drogę. Trwa akcja służb.

Czytaj więcej...

 

Wypadek w Strzelcach Kraj. Samochód uderzył w drzewo...

Do wypadku doszło około godziny 14:30  na ul.Gdańskiej w Strzelcach Krajeńskich. Kierujący samochodem marki Ford Focus uderzył w drzewo. 

Czytaj więcej...

 
Share