Kłusownik wpadł na jeziorze Starzyce koło Dobiegniewa. W sieci miał pełno ryb...

Kilkanaście zabezpieczonych ryb, m.in. leszcze, karpie i karasie oraz zatrzymany 56-latek, to wynik skutecznej współpracy dzielnicowego Posterunku Policji w Dobiegniewie i funkcjonariuszy Straży Leśnej w Bierzwniku.

 We wtorek /12 grudnia/ funkcjonariusze wspólnie patrolowali teren leżący na pograniczu powiatów: strzelecko-drezdeneckiego i choszczeńskiego. Na jeziorze Starzyce mundurowi zauważyli mężczyznę w pontonie wyciągającego z wody sieci. Kiedy kłusownik dopłynął do brzegu, tam czekali na niego dzielnicowy i strażnicy leśni. Mężczyzna miał w pontonie kilkanaście ryb i sieci, które służyły mu do nielegalnego połowu. Chwilę później został zatrzymany. Kłusownikiem okazał się 56-latek, mieszkaniec powiatu choszczeńskiego. Kilkanaście minut później na miejscu byli już policjanci z Posterunku Policji w Bierzwniku /woj. zachodniopomorskie/., którym dzielnicowy i strażnicy leśni przekazali zatrzymanego. Mężczyzna usłyszał zarzut związany z nielegalnym połowem ryb, przyznał się do zarzucanego mu czynu.

źródło: KPP Strzelce Kraj

Share

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA