Bezpieczne święta na lubuskich drogach...

Przez cały okres świąteczny nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych czuwali lubuscy policjanci. Przez pięć dni policyjnych działań na drogach województwa lubuskiego doszło do siedmiu wypadków drogowych, w których obrażenia odniosło dziewięć osób.

Nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci zatrzymali 34 kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

Od piątku do wtorku (22-26 grudnia) prowadzone były policyjne działania pn. „BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE". Na drogach można było zauważyć wzmożoną ilość policyjnych patroli. Mundurowi dokonywali kontroli drogowych, podczas których sprawdzana była trzeźwość i stan psychofizyczny kierowców, uprawnienia do kierowania oraz stan techniczny pojazdów. Poza nimi policjanci zabezpieczali i obsługiwali zdarzenia drogowe, do których dochodziło na drogach naszego regionu. W okresie świątecznym (22-26 grudnia) na lubuskich drogach doszło do 7 wypadków drogowych, w których 9 osób odniosło obrażenia. Nikt nie zginął.

Przez okres świąteczny lubuscy policjanci zatrzymali 34 kierowców, którzy za kierownicą byli nietrzeźwy. Poza zatrzymanymi uprawnieniami, nietrzeźwi kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Pod prąd na S3

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na drodze ekspresowej S-3. Około godziny 16:30 93-letni kierowca Toyoty Corolla, wjechał w okolicach Sulechowa na drogę ekspresową, jednak chcąc jechać w kierunku Świebodzina wybrał nieprawidłowy wjazd i skierował się na jezdnię prowadzącą w kierunku Zielonej Góry. Niestety po przejechaniu kilku kilometrów „pod prąd" doszło do zderzenia z jadącym prawidłowo samochodem Audi Q7. Jadący za tym pojazdem kierujący Renault Laguna widząc całe zdarzenie zahamował, jednak został uderzony przez volkswagena golf, który jechał za nim. W wyniku tego zdarzenia pomocy medycznej potrzebowały cztery osoby, które zostały przetransportowane do szpitala. Na szczęście obrażenia jakich doznały te osoby nie zagrażały zdrowiu i życiu poszkodowanych. Policjanci zatrzymali 93-letniemu kierowcy toyoty prawo jazdy i skierowali przeciwko niemu wniosek do sądu o ukaranie. Mundurowi wystąpią również o skierowanie mężczyzny na badanie lekarskie, orzekające zdolność do kierowania pojazdami.

źródło: M. Kimet
Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Share

REKLAMA

REKLAMA