Lista pedofilów i gwałcicieli. Sprawdź czy nie mieszkają w Strzelcach i okolicy

Nazwiska pedofilów i gwałcicieli od nowego roku dostępne są w rejestrze publicznym Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Incydenty na tle seksualnym można również przeglądać na mapie zagrożeń. 

Na liście znajdują się osoby urodzone w powiecie strzelecko-drezdeneckim, gorzowskim, choszczeńskim i myśliborskim. Pełen rejestr dostępny jest na stronie BIP-u Ministerstwa Sprawiedliwości.

– Państwo ma obowiązek chronić dziecko a nie pedofila. Przestępca, który krzywdzi dzieci, musi się liczyć z bardzo surowymi konsekwencjami. Nie tylko z wieloletnim wyrokiem, lecz także z utratą anonimowości. Dlatego zaostrzamy Kodeks karny w tym zakresie i planujemy kolejne zmiany w przepisach. Po wyjściu z więzienia taki przestępca ma być pod stałą kontrolą, aby wszyscy wiedzieli, że jest ich sąsiadem – tłumaczy Minister Sprawiedliwości.

W rejestrze publicznym znajduje się około 770 sprawców, natomiast w rejestrze z ograniczonym dostępem około 2614 nazwisk. 

Policyjna mapa zagrożeń przestępstwami na tle seksualnym

Mapa działa już od października 2017 roku i przedstawia zestawienie statystyczne czy w danej miejscowości popełniono przestępstwo na tle seksualnym. Z rejestru możemy się dowiedzieć, że od 2015 roku w Strzelcach Kraj. odnotowano 4 incydenty, Dobiegniewie 1, Drezdenku 1. Mapa dostępna jest na stronie BIP-u Komendy Głównej Policji.

 

Share

REKLAMA

REKLAMA