Groźna sytuacja na przejeździe kolejowym w Dobiegniewie. Policja bada okoliczności...

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na jednym z przejazdów kolejowych w Dobiegniewie. Pomimo podniesionych rogatek rozpędzony pociąg przejechał w miejscu, gdzie tory kolejowe krzyżują się z drogą.

Tylko dzięki czujności i przezorności kierowców nie doszło do tragedii. Cała sytuacja pokazuje jak ważne jest zachowanie uwagi i stosowanie zasady „ograniczonego zaufania".

W Dobiegniewie około godziny 16:30 samochody oczekiwały przed opuszczonymi rogatkami, aby przejechać przez przejazd kolejowy. W pewnym momencie rogatki podniosły się, dając w ten sposób sygnał, że kierowcy mogą przejechać na drugą stronę. Jednak pomimo podniesionych rogatek pociąg towarowy przejechał tuż przed samochodami. Sytuacja była bardzo poważna, bo rozpędzony pociąg od jednej z osobówek dzieliło naprawdę niewiele. Mając w świadomości skutki wypadków z udziałem samochodów i pociągów, mogło dojść do dużej tragedii. Na szczęście kierowca osobówki wykazał się dużą czujnością i mimo podniesionych rogatek obserwował, to co się dzieje dookoła. Widząc nadjeżdżający pociąg w ostatniej chwili zatrzymał samochódi uniknął zderzenia. Całą sytuację nagrała kamera w jego aucie. Film krąży po internecie, a obejrzeć można go tutaj - zobacz video. 

Sytuacja badana jest przez strzeleckich policjantów, którzy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz to dlaczego do niego w ogóle doszło. Śledczy wykonali już szereg czynności procesowych. Wiemy już, że dróżniczka była trzeźwa. Natomiast policjanci wciąż dokładnie sprawdzają czy wina za to zdarzenie to czynnik ludzki czy awaria rogatek. Dlatego prowadzone są czynności pod kątem art. 160 kodeksu karnego.

źródło: KPP Strzelce Kraj., lubuska.policja.gov.pl

Share

REKLAMA

REKLAMA