Sprawca potrącenia rowerzystki w Zwierzynie zatrzymany! [FOTO]

W weekend pisaliśmy o potrąceniu kobiety w Zwierzynie, prosiliśmy o pomoc w znalezieniu sprawcy. Wczoraj policjanci zatrzymali sprawcę.

Z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala rowerzystka po tym, jak została potrącona przez kierowcę audi. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w piątek (23 marca) w Zwierzynie (pow. strzelecko-drezdenecki). Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając ranną kobietę. Na szczęście z pomocą przyszli mieszkańcy okolicznych domów, którzy o niebezpiecznej sytuacji powiadomili służby. Również dzięki mieszkańcom i informacji przekazanej policjantom, dotarcie do mężczyzny odpowiedzialnego za ten wypadek było tylko kwestią czasu.

Zebrany, tuż po wypadku, materiał dowodowy pozwolił policjantom na pierwsze ustalenia. Kluczowa i przyspieszająca wyjaśnienie całej sprawy okazała się informacja od jednego z mieszkańców powiatu. Dzięki niej mundurowi szybko ustalili kto mógł być kierowcą osobówki, która kilkadziesiąt godzin wcześniej brała udział w potrąceniu. Kiedy policjanci sprawdzili wytypowaną posesję okazało się, że na jej terenie znajduje się uszkodzony samochód. Uszkodzenia wskazywały, że auto niedawno uczestniczyło z zdarzeniu drogowym. Na posesji policjanci zastali również właściciela samochodu, który nie był wcale zaskoczony ich wizytą. Został zatrzymany. Po przewiezieniu do strzeleckiej komendy trafił do policyjnego aresztu. Sprawa prowadzona jest pod kątem spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Za takie przestępstwo grozi nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

foto: KPP Strzelce Kraj

Zobacz Video

źródło: KPP Strzelce Kraj,

Share

REKLAMA

REKLAMA