Coraz więcej wilków w lasach powiatu strzelecko-drezdeneckiego

Kilka tygodni temu otrzymaliśmy sygnał, że wilki można spotkać w okolicy Strzelec Kraj. Teraz mieszkańcy Bagniewa i Trzebicza koło Drezdenka mówią, że się ich boją!

Na początku lutego napisał do nas czytelnik, który podczas poszukiwania poroży jeleni napotkał na wilka. Do spotkania doszło w okolicach Bobrówka - "...słyszałem, że w lasach są podobno wilki, jednak nie wierzyłem. Teraz już wiem, bo dziś spotkałem go poszukując poroży w okolicach jeziora tuczenko" - napisał czytelnik. [pełen artykuł]

Teraz problem z wilkami zgłaszają mieszkańcy Puszczy Noteckiej. Z informacji jakie podało TVP Gorzów wynika, że ich ofiarą padło już pięć psów. Mieszkańcy miejscowości Bagniew oraz Trzebicz-Młyn koło Drezdenka zaczynają obawiać się o swoje zdrowie. ZOBACZ Materiał TVP

W lasach puszczy noteckiej może żyć około 100 wilków. Nie tylko wilki stanowią problem, coraz częściej na polach i w lasach można spotkać zdziczałe psy. One również atakują zwierzynę i są zagrożeniem dla ludzi. Co ciekawe w internecie krąży informacje, że prawdopodobnie w lasach pod Gościnem jedna z żyjących tu wilczyc ma młode, które mogą być hybrydami - krzyżówką wilka z psem. 

Sygnały o wilkach w okolicznych lasach pojawiają się w internecie. W nadleśnictwie Kłodawa udało się nawet wilki nagrać. 

 

 

 

Share

REKLAMA

REKLAMA