23-letni kierowca pędził przez Rolewice (gm.Dobiegniew) ponad 100 km/h [Video]

Trzy najbliższe miesiące przerwy w kierowaniu pojazdami czekają 23-letniego kierowcę, który pędził przez Rolewice (pow. strzelecko-drezdenecki) ponad 100 km/h na tzw. „pięćdziesiątce".

Nieodpowiedzialny kierowca został również ukarany mandatem i punktami karnymi. Całą sytuację nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie. To już 23 nieodpowiedzialny kierowca, tylko od początku 2018 roku, któremu policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o pond 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci wyposażeni w nieoznakowany radiowóz z rejestratorem patrolowali drogę k-22, która przebiega przez teren powiatu strzelecko-drezdeneckiego. W czwartek w miejscowości Rolewice około godziny 20 zauważyli volkswagena, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Pomiar wideorejestratorem to potwierdził. Okazało się, że 23-latek przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 55 km/h. Młody człowiek próbował tłumaczyć policjantom, że się zagapił i nie zwrócił uwagi na fakt, że jedzie przez miejscowość. Nieodpowiedzialne zachowanie zakończyło się dla niego zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące, mandatem w kwocie 400 zł. i 10 punktami karnymi.

To już 23 nieodpowiedzialny kierowca, tylko od początku 2018 roku, któremu policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o pond 50 km/h w terenie zabudowanym. W czasie zbliżających się świąt policjanci będą zwracać szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy.

VIDEO

źródło: KPP Strzelce Kraj, T.Bartos

Share

REKLAMA

REKLAMA