Policjanci kontrolują parki i miejsca gdzie łamane są przepisy porządkowe [Video]

Słoneczna i piękna pogoda sprzyja spacerom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Wiele osób wykorzystuje takie warunki do spędzania czasu z bliskimi na łonie natury.

Niestety jednak, piękna pogoda sprzyja również osobom, które bagatelizują przepisy porządkowe takie jak: spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, zakłócanie porządku, czy używanie słów wulgarnych. Spacer z rodziną, a przede wszystkim z dziećmi i widok osób spożywających alkohol w pobliżu placu zabaw, to scenariusz, który większości z nas kojarzy się negatywnie. W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzięki temu narzędziu, każdy przy pomocy komputera z dostępem do Internetu, może zaznaczyć na mapie swojej miejscowości miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa. Katalog zagrożeń jest bardzo szeroki, od wykroczeń porządkowych, po używanie środków odurzających. Ważną informacją jest fakt, że policjanci nie tylko sprawdzą, czy rzeczywiście we wskazanym miejscu dochodzi do naruszenia przepisów prawa, ale również podejmą działania, aby zagrożenie wyeliminować. Ma to szczególne znaczenie z punktu widzenia mieszkańców. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i czujności mieszkańców, tylko w powiecie strzelecko-drezdeneckim, udało się wiele zagrożeń potwierdzić i wyeliminować. Przykładem są dwaj kierowcy, którzy dzięki zgłoszeniom na KMZB stracili prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

 

VIDEO

źródło: KPP Strzelce Kraj

Share

REKLAMA

REKLAMA