Sanepid ostrzega. W kiełbasie "Śląskiej z szynki ekstra" stwierdzono bakterię...

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie przed bakteriami Listeria monocytogenes, które mogą znajdować się w kiełbasie "śląskiej z szynki ekstra". Spożywanie jej może być szkodliwe.

Zagrożenie:
Bakterie Listeria monocytogenes wykryto w jednej z pięciu próbek produktu badanych w ramach urzędowej kontroli Inspekcji Weterynaryjnej.

Szczegóły dotyczące produktów:

Produkt: Kiełbasa śląska z szynki ekstra
Producent: Zakłady Mięsne „OLEWNIK-BIS" Sp. z o.o. Świerczynek 10A, 09-210 Drobin, weterynaryjny numer identyfikacyjny: 14190303.
Oznaczenie partii produkcyjnej: 04128
Termin przydatności do spożycia: 15.07.2018

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Zakłady Mięsne „OLEWNIK-BIS" Sp. z o.o. rozpoczęły proces wycofywania kwestionowanej partii produktu. Proces ten jest nadzorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Zgodnie z przepisami prawa żywnościowego Zakłady Mięsne „OLEWNIK-BIS" Sp. z o.o. poinformowały konsumentów o wycofaniu produktu i możliwości jego zwrotu do miejsca zakupu. Informacje na ten temat zostały zamieszczone na stronie internetowej producenta: http://olewnik.com.pl/

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać kiełbasy o numerze partii wskazanej w komunikacie, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia.

źródło: gis.gov.pl/

 

Rolnik z okolic Barlinka w 5 edycji Rolnik Szuka Żony....

Zbliża się piąty sezon popularnego programu "Rolnik Szuka Żony". W kwietniu poznaliśmy sylwetki kandydatów wśród których znalazł się rolnik z naszych stron (okolice Pełczyc - Barlinka).

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA