Próbował „wymierzyć sprawiedliwość" przy pomocy siekiery, omal nie zabił...

Nawet 25 lat pozbawienia wolności grozi 23-latkowi podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa młodego mężczyzny. Podejrzany próbował „wymierzyć sprawiedliwość" przy pomocy siekiery.

Tylko cudem nie doszło do tragedii. Pokrzywdzony z poważnymi ranami trafił do szpitala. 

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (7/8 lipca). Dyżurny strzeleckiej Policji odebrał informację o poważnie rannym mężczyźnie, uderzonym najprawdopodobniej siekierą w okolicę szyi. Sytuacja miała miejsce w parku miejskim w Strzelcach Krajeńskich. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali leżącego na trawie młodego mężczyznę z poważną raną szyi oraz kilka innych osób, które były świadkami niebezpiecznej sytuacji. Mundurowi udzielili poszkodowanemu pomocy przedmedycznej tamując krwotok i kontrolując czynności życiowe. Pokrzywdzony 19-letni mężczyzna po przyjeździe na miejsce załogi pogotowia został przetransportowany do szpitala. Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej do siedzącego na ławce mężczyzny i kobiety podszedł 23-letni mężczyzna i uderzył zaskoczonego 19-latka siekierą w okolice szyi, a następnie uciekł. Kilkadziesiąt minut po zdarzeniu mundurowi zatrzymali sprawcę na jednej ze strzeleckich ulic. Napastnik w chwili zatrzymania był pod działaniem alkoholu.

Kryminalni wykonali szereg czynności procesowych, w tym zabezpieczyli materiał dowodowy, przesłuchali świadków oraz przedstawili również zarzut usiłowania zabójstwa. We wtorek (10 lipca) sąd przychylił się do wniosku śledczych i postanowił o tymczasowym areszcie dla 23-latka. Grozi mu nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło: 
Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

 

Majaland Kownaty - otwarcie już we wrześniu [VIDEO]

 Otwarcie niesamowitego Parku Rozrywki jakim jest Majaland nastąpi już 29 września. Na stronie parku odsłaniane są kolejne atrakcje, jakie czekają na przybyłych tam gości. Można kupować już bilety.

Czytaj więcej...

 

Share

REKLAMA

REKLAMA