Choszczeńscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży i pasera ze Strzelec Kraj |

Do kradzieży doszło w Mielęcinie (koło Krzęcina). Według zgłaszającej w okresie od 15 do 17 września br. z budynku gospodarczego nieznany sprawca dokonał kradzieży piły spalinowej, kosy spalinowej, kosiarki, roweru górskiego oraz elektronarzędzi.

Poszkodowana wyceniła straty na łączną kwotę ponad 8 tys. złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że sprawcami kradzieży są dwaj mieszkańcy Gminy Krzęcin w wieku 23 i 20 lat, a część skradzionego mienia została sprzedana 22-letniemu mieszkańcowi Strzelec Krajeńskich. Funkcjonariusze przeszukali miejsca zamieszkania podejrzewanych o dokonanie kradzieży. W jednym z nich ujawnili woreczek strunowy z marihuaną. Następnie mundurowi udali się do Strzelec Krajeńskich gdzie w pomieszczeniach zajmowanych przez wskazanego mężczyznę znaleźli skradziony rower, piłę spalinową, kosę spalinową, kosiarkę, a także słoik w którym mężczyzna przechowywał ponad 9 gramów marihuany. Policjanci zatrzymali trzech wskazanych mężczyzn.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu ze sprawców zarzutu kradzieży, tj o czyn z art 278 § 1 kk, drugiemu zarzutu kradzieży, tj o czyn z art 278 § 1 kk oraz posiadania środków odurzających, tj o czyn z art 62 ust 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Mieszkaniec Strzelec Krajeńskich usłyszał zarzut paserstwa, tj o czyn z art 291 § 1 kk oraz posiadania środków odurzających, tj o czyn z art 62 ust 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Mężczyźni przyznali się do wszystkich zarzucanych im czynów oraz złożyli szczegółowe wyjaśnienia.

źródło: KPP Choszczno

Share

REKLAMA

REKLAMA