Strzelce: Dożynek Gminnych w tym roku nie było i nie będzie...

W kalendarzu Imprez przedstawionym przez Strzelecki Ośrodek Kultury na rok 2018 widnieje wpis: Gminne Święto Plonów. Dożynki 2018. Dożynki miały odbyć się 15 września, jednak z jakiś powodów się nie odbyły.

Generalnie cały sierpień w Strzeleckim Ośrodku Kultury nic specjalnie się nie działo, pod koniec sierpnia na stronie pojawił się jedynie wpis - "Jesteśmy i pracujemy dla Ciebie!". Następnie rozpoczęła się promocja Koncertu Charytatywnego.... zero informacji na temat Dożynek. Zapytaliśmy w Urzędzie, co stało się z tą ważną dla rolników imprezą? W tym roku nasz powiat zmagał się z suszą, więc z powodu trudnej sytuacji rolników w naszym regionie dożynki zostały odwołane.  "Konsultowaliśmy się z rolnikami i stwierdziliśmy, że w tym roku nie ma powodów do świętowania. Sytuacja w rolnictwie w tym roku była bardzo ciężka. Liczymy, że za rok będzie lepiej i wtedy takie święto się odbędzie." - tłumaczy Burmistrz Mateusz Feder. Z dożynek zrezygnował w tym roku również Dobiegniew, jednak nie wiemy jaki jest oficjalny powód.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Gminne Święto Plonów odbyło się w Wielisławicach, były konkursy na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy oraz Wybory Wzorcowej Gospodyni i Wzorcowego Gospodarza. W tym roku dożynki odbyły się w Lipich Górach, Starym Kurowie, Górecku...

foto: foto z ubiegłorocznych obchodów Dożynkowych w Wielisławicach

/DIABEŁ/

Share

REKLAMA

REKLAMA