Strzelce: Policjanci zatrzymali złodziei odpowiedzialnych za ostatnie kradzieże

Dzięki szybkiej i skutecznej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego ze Strzelec Krajeńskich osoby odpowiedzialne za kradzież, które miały miejsce w ostatnim czasie na terenie miasta zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.

Praca dochodze-niowo-śledcza oraz ustalenia operacyjne pozwoliły wytypować i namierzyć osoby odpowiedzialne m.in. za kradzież roweru, spawarki i portfela.

- Kilka dni temu policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży roweru. Do przestępstwa doszło na ulicy Ludowej w Strzelcach Krajeńskich. Pokrzywdzony oszacował wartość jednośladu na kwotę 900 zł. Dzięki szybkiemu zgłoszeniu kryminalni szybko wytypowali osobę, która mogła mieć związek z kradzieżą. W sprawie zatrzymano 41-letniego mężczyznę. Niebawem usłyszy zarzut. Skradziony rower został już przekazany właścicielowi.

- Kolejny przykład skutecznej pracy policjantów miał miejsce kilka dni temu, kiedy kryminalni dostali informację o kradzieży portfela z dokumentami i pieniędzmi w jednym ze strzeleckich sklepów. Policjanci szybko ustalili osobę, która mogła być odpowiedzialna za kradzież, Dzięki temu w zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu portfel udało się odzyskać, a sprawca nie uniknie odpowiedzialności.

- Również w przypadku kradzieży spawarki o wartości ponad 500 zł. kluczowe okazały się szybkie ustalenia policjantów wykonane zaraz po zgłoszeniu. Z pomocą przyszedł również monitoring zamontowany w jednym ze sklepów. Dzięki temu szybko udało się ustalić i namierzyć osobę odpowiedzialną również za te przestępstwo. Okazało się, że jest nim 42-latek. Mężczyzna w chwili zatrzymania był kompletnie pijany. Usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Strzelce Kraj

Share

REKLAMA

REKLAMA