Ponad 100km/h w obszarze zabudowanym. Pirat stracił prawo jazdy [Video]

Dzięki nowoczesnym urządzeniom w jakie policjanci są wyposażeni, dyscyplinowanie piratów drogowych jest o wiele skuteczniejsze.

Przekonał się o tym 30-letni kierowca audi, który pędził w Górkach Noteckich w powiecie strzelecko-drezdeneckim zdecydowanie ponad 100 km/h. Kiedy mundurowi w nieoznakowanym radiowozie z rejestratorem dokonali pomiaru prędkości, okazało się, że jest to ponad 120 km/h.

Kontrola drogowa, a przede wszystkim nieodpowiedzialna jazda zakończyła się dla 30-letniego kierowcy mandatem w kwocie 500 zł i 10 punktami karnymi. Konsekwencje jakie poniósł, to również zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. 30-latek nawet nie próbował tłumaczyć swojego zachowania na drodze, choć policjanci w podobnych przypadkach słyszeli już różne, dziwne próby wytłumaczenia przez kierowców niebezpiecznego zachowania na drodze. Funkcjonariusze ze strzeleckiej drogówki tylko od początku 2018 roku zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym w niemal 100 przypadkach.

Zobacz Video

źródło: KPP Strzelce Kraj

Share

REKLAMA

REKLAMA