Policjanci zatrzymali 23-letniego włamywacza, który włamał się do sklepu w Strzelcach Kraj. [VIDEO]

O dużym pechu może mówić 23-latek, który kilkanaście godzin po włamaniu się do jednego ze sklepów został zatrzymany przez policjantów dzięki pomocy mieszkańców.

Mężczyzna miał na sobie ubrania pochodzące z przestępstwa, z których nie zdążył jeszcze zdjąć specjalnych chipów zabezpieczających przed kradzieżą. Po przedstawieniu zarzutów, 23-latek komendę opuścił ze skwaszoną miną i w starym ubraniu. Wartym jest podkreślenia fakt, że mężczyzna zabrał ze sklepu towar i pieniądze o łącznej wartości około 20 tys. złotych.

W poniedziałek (18 marca) policjanci ze Strzelec Krajeńskich dostali informację o kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie miasta. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca zdemontował okno na zapleczu sklepu i po dostaniu się do środka dokonał kradzieży towaru i pieniędzy. W sumie straty jakie spowodował sięgają sumy 20 tys. złotych. Łupem włamywacza padły m.in. pieniądze, laptop, biżuteria, zegarki, odzież oraz wiele innych towarów znajdujących się w sklepie. W trakcie przyjmowania zawiadomienia o kradzieży z włamaniem, policjanci dostali informację o osobie, która wzbudziła podejrzenie u czujnego obywatela. Jak się okazało mężczyzna odpowiadał rysopisowi sprawcy włamania do sklepu, które zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu. Został wylegitymowany, miał przy sobie torby wyładowane rzeczami, które mogły pochodzić z kradzieży. Następnie został zatrzymany i przewieziony do komendy. Tutaj policjanci zabezpieczyli znalezione przy 23-latku przedmioty, w tym również niewielkie ilości narkotyków. Szybko okazało się, że rzeczy pochodzą ze wspomnianego wcześniej włamania. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał na sobie skradzione ze sklepu ubrania, z których nie zdążył jeszcze zdjąć specjalnych chipów zabezpieczających przed kradzieżą. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty, a komendę opuścił w starym ubraniu.

Dzięki przytomnej reakcji mieszkańców, policjanci byli w stanie szybko i skutecznie interweniować. Miało to decydujące znaczenie w ustaleniu i zatrzymaniu podejrzanego oraz odzyskaniu części skradzionych rzeczy i pieniędzy.

Źródło:  T. Bartos
Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA