Dobiegniew: Straż Ochrony Kolei i Policja wspólnie w trosce o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych

Konsekwencje zdarzenia drogowego z udziałem rozpędzonego pociągu są zazwyczaj tragiczne dla uczestników ruchu drogowego.

Dlatego, aby zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom policjanci, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz pracownicy kolei starają się uświadomić kierowców i pieszych o zagrożeniach związanych z przejazdami kolejowymi. W piątek (20 grudnia) w Dobiegniewie funkcjonariusze oprócz elementów, które zazwyczaj sprawdzają w czasie kontroli wręczali specjalnie przygotowane ulotki promujące bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych.

Jak niebezpieczne mogą być tego skutki pokazuje sytuacja sprzed kilkunastu miesięcy z Dobiegniewa.

Groźna sytuacja na przejeździe kolejowym w Dobiegniewie. Policja bada okoliczności...

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło na jednym z przejazdów kolejowych w Dobiegniewie. Pomimo podniesionych rogatek rozpędzony pociąg przejechał w miejscu, gdzie tory kolejowe krzyżują się z drogą.

Czytaj więcej...

Mimo, że od tamtego niebezpiecznego zdarzenia minęło sporo czasu zasady związane z bezpieczeństwem są nadal aktualne. W mieście znajdują się dwa strzeżone przejazdy kolejowe, które codziennie pokonuje wielu kierowców i pieszych. Mieszkańcy, ale również osoby, które tylko przejeżdżają przez Dobiegniew zmuszeni są pokonać skrzyżowanie ulicy z torami. Wiedzą o tym doskonale policjanci i funkcjonariusze SOK. Dlatego wspólnie z pracownikami kolei zorganizowali w piątek (20 grudnia) akcję promującą bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Tego dnia funkcjonariusze oprócz elementów, które są zazwyczaj sprawdzane w czasie kontroli wręczyli kilkaset ulotek informacyjnych związanych z bezpieczeństwem na przejeździe kolejowym.

Źródło: T.Bartos | KPP w Strzelcach Kraj.

 

 

Share

REKLAMA

REKLAMA