Śmiertelny wypadek na DK 22 koło Strzelec Kraj. Nie żyje 21-latek...

Do śmiertelnego wypadku doszło dziś 1 stycznia około godziny 17:00, na drodze krajowej numer 22 koło miejscowości Brzoza (gm. Strzelce Kraj.). Na miejscu jest strzelecka policja i straż pożarna. Droga jest zablokowana. 

Jak poinformował portal poscigi.pl, do tragicznego wypadku doszło przed godz. 17.00. Z pierwszych informacji wiadomo, że na DK 22 w okolicy m.Brzoza czołowo zderzyły się tam dwa samochody - osobowe audi i dostawczy mercedes.

W wypadku zginęła jedna osoba -  21-letni kierowca audi. Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitala -  pasażerka audi i 73-letni kierowca busa. Nie wiadomo jak doszło do wypadku, na miejscu działają służby, które będą wyjaśniać przyczyny wypadku. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana - utrudnienia mogą potrwać do godziny 20:30. 

Aktualizacja 02.01.2020

Droga odblokowana została około godziny 21:45. Przyczyny wypadku wyjaśniać będzie policja.

Aktualizacja 02.01.2020 godz. 09:55 [lubuska.policja.gov.pl]

Śledczy ze Strzelec Krajeńskich wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w Nowy Rok na drodze K-22 pomiędzy miejscowościami Przyłęg, a Strzelce Krajeńskie. Niestety w jego wyniku śmierć na miejscu poniósł młody mężczyzna, a dwie pozostałe osoby trafiły do szpitala. W zderzeniu uczestniczyły dwa pojazdy. Obecnie policjanci zbierają i analizują materiał dowodowy Przypominamy o zachowaniu uwagi i czujności za kierownicą.

Do wypadku doszło około godziny 16:30 niedaleko Przyłęgu. To tutaj czołowo zderzyły się dwa pojazdy: osobowe audi i dostawczy mercedes. Siła uderzenia była na tyle silna, że auta uległy właściwie kompletnemu zniszczeniu. Niestety pomimo błyskawicznej interwencji służb, na miejscu zginął 21-letni kierowca audi. Pasażerka tego samochodu oraz 72-letni kierowca mercedesa zostali przewiezieni do szpitala. Z uwagi pracę jaką na miejscu miały do wykonania służby, droga była przez kilka godzin nieprzejezdna. Policjanci wyznaczyli objazdy. Około godziny 21 ruch na tej trasie został przywrócony. Przyczyny tragedii wyjaśniają policjanci i prokurator.

 

źródło: poscigi.pl, nadesłane, KPP Strzelce Kraj.
foto: KPP Strzelce Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA