Mieszkaniec woj.lubuskiego z pierwszym potwierdzonym przypadkiem koronawirusa!

Dziś rano Minister Łukasz Szumowski potwierdził, że mamy pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Wszystkie procedury zadziałały prawidłowo. Pacjent przebywa w Zielonej Górze. Wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonym pacjentem zostały objęte kwarantanną.

Minister poinformował, że to pacjent czuje się dobrze. To osoba, która przyjechała z Niemiec. 

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20 proc. osób. Do zgonów dochodzi u 2-3 proc. chorych, ale eksperci oceniają, że dane te mogą być zawyżone, bo wielu osobom z lekkim przebiegiem najpewniej nie wykonano badań laboratoryjnych, gdyż mogli się nie zgłosić do lekarzy.

źródło: nadesłane, twitter.com

 

Wypadek na DK22 Strzelce - Gorzów. W okolicach Różanek zderzyły się trzy...

Dziś rano doszło do groźnego wypadku na drodze krajowej numer 22. W okolicach miejscowości Różanki zderzyły się trzy samochody.

Czytaj więcej...

Nowi policjanci w strzeleckiej komendzie

Troje nowych policjantów zasila szeregi strzeleckiej komendy. Z tego powodu Komendant Powiatowy Policji w Strzelcach Krajeńskich insp. Tomasz Zgirski powitał nowych funkcjonariuszy, którzy już niebawem będą dbali o bezpieczeństwo na tere-nie powiatu.

Czytaj więcej...

Share