Poważny wypadek rowerzysty na drodze rowerowej prowadzącej z Drezdenka w kierunku Osowa

Z każdym rokiem przybywa osób, którzy coraz chętniej zamieniają samochód, autobus komunikacji publicznej na rzecz roweru. Rowerzyści, to coraz szersza grupa użytkowników dróg, zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy pogoda wręcz zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Jest to nie tylko najprostsza forma ruchu, ale przede wszystkim komunikacji – sprawny rower, kask na głowę i możemy ruszać w drogę. Rowerzystów można spotkać w każdym wieku – od dzieci jeżdżących pod opieką rodziców, przez młodzież, osoby dorosłe, aż po seniorów.

W czwartek 11czerwca br. policjanci ze Strzelec Krajeńskich interweniowali kilkukrotnie w sytuacjach drogowych związanych z miłośnikami jednośladów. Większość z nich dotyczyła nietrzeźwych osób, które wykazały się nieodpowiedzialnością i wsiadły na rower pomimo faktu, że wcześniej spożywały alkohol.

Niestety jedna interwencja związana była z poważnym upadkiem, do jakiego doszło na drodze rowerowej prowadzącej z Drezdenka w kierunku Osowa. To tutaj rowerzysta uderzył w zamontowany słupek i upadając doznał poważnych obrażeń ręki. Na miejsce wypadku przyjechała policja oraz karetka pogotowia ratunkowego. Rowerzysta trafił do szpitala z bardzo poważnym urazem ręki.

źródło: KPP Strzelce Kraj., poscigi.pl

Nocna walka Wilka i Borsuka nagrana przez pracownika Nadleśnictwa [VIDEO]

Jednemu z pracowników Nadleśnictwa Strzelce Kraj. udało się nagrać nocną "bijatykę" wilka z borsukiem. Zobaczcie kto wyszedł zwycięsko.

Czytaj więcej...

 

Share

REKLAMA

REKLAMA