Groźny pożar w Piastowie koło Strzelec Krajeńskich. Poparzony mężczyzna trafił do szpitala...[FOTO]

Do pożaru doszło w wczoraj, w Piastowie koło Strzelec Krajeńskich. Poparzony mężczyzn śmigłowcem LPR trafił do szpitala....

Strażacy dotarli na miejsce w ciągu dwóch minut od przyjęcia zgłoszenia. Po rozpoznaniu sytuacji kierujący działaniami strażak ustalił, że pali się mieszkanie na pierwszym piętrze bloku mieszkalnego, uzyskał informację, że w pomieszczeniach objętych pożarem może znajdować się osoba poszkodowana. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego niezwłocznie przystąpili do działania, weszli do płonącego mieszkania i ewakuowali stamtąd mężczyznę z rozległymi poparzeniami ciała. Na miejsce wezwano Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz przystąpiono do udzielenia pomocy poszkodowanemu, w tym celu specjalnie dostarczono na miejsce działań cały zapas opatrunków hydrożelowych (stosowanych w takich sytuacjach) znajdujących się na stanie JRG PSP w Strzelcach Kraj.

Mężczyznę w ciężkim stanie przekazano zespołowi LPR (z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że niestety mężczyzny nie udało się uratować). W czasie działań konieczna była ewakuacja całego budynku. Pożar ugaszono w ciągu 10 minut. Na miejscu działań obecny był Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Kraj. przybył także Burmistrz Strzelec Krajeńskich – Pan Mateusz Feder, który zlecił swoim służbom opiekę nad pogorzelcami. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy.

źródło: KP PSP Strzelce Kraj.
www.straz.strzelce.pl

 

Potrącenie na DK22 w m.Dobiegniew. Starsza kobieta śmigłowcem LPR-u zabrana do szpitala....

Do wypadku doszło dziś około godziny 15:00 w m.Dobiegniew. Starsza kobieta została potrącona na pasach.

Czytaj więcej...

Poważny wypadek rowerzysty na drodze rowerowej prowadzącej z Drezdenka w kierunku Osowa

Z każdym rokiem przybywa osób, którzy coraz chętniej zamieniają samochód, autobus komunikacji publicznej na rzecz roweru. Rowerzyści, to coraz szersza grupa użytkowników dróg, zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy pogoda wręcz zachęca do aktywności na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

 

 

Share

REKLAMA

REKLAMA