Przetarg na budowę obwodnicy Strzelec Kraj. ogłoszony! Rozpoczęły się konsultacje w sprawie Dobiegniewa...

Dziś Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wspólnie z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Panem Rafał Weberem ogłosili przetarg na budowę obwodnicy Strzelce Krajeńskie. Konsultacje w sprawie budowy obwodnicy Dobiegniewa już się rozpoczęły.

Dzięki programowi „100 obwodnic" na lata 2020-2030, opracowanym przez Ministerstwo Infrastruktury, aż 6 obwodnic będzie wybudowanych w województwie lubuskim.

Podstawowym celem budowy obwodnic Strzelec Krajeńskich i Dobiegniewa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza miejscowości. Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego miast, a tym samym zwiększenie przepustowości dróg w jego granicach. Poprawi to komfort jazdy, skróci czas podróży, a także ograniczy emisję spalin i hałasu.

Droga krajowa nr 22 jest ważnym korytarzem transportowym nie tylko w województwie lubuskim. Nastąpi odciążenie infrastruktury w Strzelcach Krajeńskich i Dobiegniewie, skróci czas i płynność jazdy na trasie prowadzącej z Gorzowa Wielkopolskiego w kierunku województwa pomorskiego i portów Trójmiasta.

źródło: facebook.com/dajczakwladyslaw

Share

REKLAMA

REKLAMA