Wilk rozszarpał psa pod Trzebiczem? Kierowca nagrał jak niesie w pysku jego głowę...

Dziś rano w m.Trzebicz jeden z kierowców nagrał wilka, który przechodził drogą mając w pysku głowę psa. 

O zdarzeniu pierwszy poinformował portal poscigi.pl. Wilk przechodził przez jezdnię w Trzebiczu (gm.Drezdenko) mając w pysku głowę psa. Czy wcześniej mógł go rozszarpać? 

Nadleśnictwo Karwin na początku grudnia informowało, że od  jakiegoś czasu otrzymywało telefony od mieszkańców na temat wilków regularnie widywanych w obszarze Nadleśnictw. Puszcza Notecka od wielu lat stanowi obszar bytowania wilków, które są jej ważnym mieszkańcem. Sama obecność wilka nie jest powodem do paniki. Jeżeli natomiast spotkasz wilcze szczenię potrzebujące pomocy lub zwierzę dorosłe, które zachowuje się nietypowo, jest wychudzone czy chore powiadom o tym:
- Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska,
- Stowarzyszenie dla Natury "Wilk".

Wilki spotykane były też w innych częściach powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Pisaliśmy o tym tutaj: Wilki

Aktualizacja 29.12.2020 r - Urząd Miejski w Drezdenku

W związku ze zgłaszanymi do Urzędu Miejskiego w Drezdenku przypadkami kontaktów z wilkiem na terenie Trzebicza Nowego oraz Trzebicza, Gmina Drezdenko wystąpiła do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp. o zezwolenie na wypłoszenie występującego osobnika. Zezwolenie takie jest niezbędne w związku z faktem, iż wilki są objęte ścisłą ochroną gatunkową. 
Obecnie nie ma podstaw do otrzymania zezwolenia na odstrzał zwierzęcia. Po uzyskaniu decyzji RDOŚ przeprowadzona zostanie akcja płoszenia we współpracy z miejscowym kołem łowieckim. Prosimy mieszkańców o informowanie Urzędu Miejskiego na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub na nr tel. (95) 763 81 02 wew. 30 o miejscach bytności zwierzęcia oraz ewentualnie przesyłanie zdjęć i filmów. Informacje te posłużą nam do dokładniejszego zlokalizowania obszaru występowania wilka oraz przeprowadzenia sprawnej akcji płoszenia.

źródło: nadesłane, foto:poscigi.pl/fb.com, 

 

Share

REKLAMA

REKLAMA