Policjanci sprawdzają przestrzeganie obostrzeń epidemiologicznych. Nie obyło się bez mandatów...

Na terenie całego kraju zapowiadane są dodatkowe ograniczenia związane z walką z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Tak zwana trzecia fala powoduje, że wszyscy musimy się zmobilizować, aby zakażeń było jak najmniej.

Policjanci szczególnie uważnie weryfikują respektowanie obowiązku noszenia maseczek zasłaniających usta i nos. Dlatego prosimy o odpowiedzialność i dostosowanie się do zaleceń.


Przestrzeganie zasad i przepisów związanych z walką z epidemią koronawirusa, to jedno z głównych zadań jakie policjanci realizują w obecnym czasie. Na policyjnych barkach są kontrole osób objętych kwarantanną oraz weryfikacja przepisów, które obowiązują w całym kraju. Tylko w środę 24 lutego na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego mundurowi ujawnili kilkanaście przypadków naruszenia przepisów dotyczących walki z epidemią. W dziesięciu przypadkach na osoby niestosujące się do zaleceń zostały nałożone mandaty karne i skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Warto podkreślić również fakt, że mundurowi stosują postępowanie mandatowe, lub kierują sprawy do sądu w stosunku do osób, które nie stosują się do zaleceń w sposób najbardziej rażący.

 

Niestety do części osób żadne inne argumenty nie przemawiają, dlatego jedyną skuteczną formą wyegzekwowania prawa jest wyciągnięcie poważniejszych konsekwencji takich jak mandat karny, czy skierowanie sprawy do sądu. Mimo zdarzających się przypadków złamania przepisów zawartych w rozporządzeniu związanych z walką z koronoawirusem, cieszy fakt, że większość mieszkańców stosuje się do zaleceń.

Aby wprowadzone obostrzenia były skuteczne potrzebna jest odpowiedzialność i dyscyplina społeczna ze strony obywateli oraz zdecydowane działania ze strony służb odpowiedzialnych za ich egzekwowanie. Wiodącą rolę w tym zakresie odgrywają policjanci, którzy będą stanowczo reagować na wszystkie przejawy niestosowania się do przepisów. Mimo, że zdecydowana większość mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego wykazuje się dużą odpowiedzialnością to niestety zdarzają się osoby, które zalecenia bagatelizują. Narażając w ten sposób zdrowie i życie swoje, ale również pozostałych obywateli. Aby takie przypadki zminimalizować policjanci będą stanowczo reagować w stosunku do takich osób.

źródło: KPP Strzelce Kraj.

 

Share

REKLAMA

REKLAMA