Kolejne wsparcie dla szpitala w Drezdenku

Powiatowe Centrum Zdrowia Szpital Powiatowy w Drezdenku otrzymało kolejne rządowe wsparcie.  Władysław Dajczak Wojewoda Lubuski poinformował o przekazaniu 4  nowoczesnych łóżek przeznaczonych dla pacjentów przebywających na OIOM oraz 550 kombinezonów ochronnych.

- Cieszę się, że jako przedstawiciel Rządu w ostatnim czasie mogłem przekazywać szpitalowi sprzęt i elementy ochrony osobistej na łączną kwotę ponad 3 mln zł. Dodatkowo 19 października 2020 roku Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przekazaniu szpitalowi w Drezdenku ponad 1 mln zł na zakup tomografu komputerowego – podkreślał wojewoda w czasie konferencji prasowej.

Wojewoda podziękował zarządowi szpitala oraz władzom powiatu za współpracę w czasie pandemii i podjęcie zadania jakim było stworzenie 126 miejsc z przeznaczeniem dla pacjentów z covid-19.

- To przykład szpitala, który bardzo poważnie podszedł do opieki nad pacjentem covidowym. Od czasu nałożenia decyzji zostało tu przyjętych prawie 650 pacjentów. Ciekaw jestem czy teraz radni powiatu i parlamentarzyści ze strzelecko-drezdeneckiego powiedzieliby tym pacjentom, że utworzenie tu szpitala covidowego było błędną decyzją – dodał wojewoda odnosząc się do głosów krytykujących utworzenie szpitala covidowego w Drezdenku.Żołnierze WOT rozładowują transport z łóżkami

Obecny na konferencji prasowej dyrektor lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia podkreślił, że poza bieżącym finansowaniem świadczeń dla pacjentów z covid-19, które wyniosło prawie 13,5 mln zł, Fundusz myśli też o rozwoju szpitala.

- Pracujemy nad poprawą dostępu do świadczeń ambulatoryjnych i świadczeń diagnostycznych. Powinny one wpłynąć na wzrost poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego – mówił w czasie konferencji dyrektor Piotr Bromber.

Starosta strzelecko-drezdenecki Bogusław Kierus podkreślił, że utworzenie szpitala covidowego w Drezdenku pozwoliło na opanowanie zakażeń wśród podopiecznych tamtejszego Domu Pomocy Społecznej.

- Przekazany do tej pory sprzęt pozostanie w szpitalu i podniesie poziom diagnostyki mieszkańców, zwłaszcza wtedy gdy wrócimy do normalnego funkcjonowania – podsumował starosta.

źródło: lubuskie.uw.gov.pl

Share

REKLAMA

REKLAMA